Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzechot przy schodzeniu z obrotow


Mach

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Poszukuje osob ktore mialy podobne objawy i udalo im sie zdiagnozowac przyczyne:

Pojawia sie u mnie delikatny grzechot / chrobotanie w momencie gdy odpuszczony jest gaz i silnik shodzi z obrotow. Dziwiek dochodzi z tylu silnika spod pokrywy lancucha walkow rozrzadu. Tam gdzie znajduje sie tez nastawnik (wariator), vacum pompa i pompa paliwa.

Zaczalem od wymiany lancuszka walkow wraz z napinaczem, wymieniony jest tez nastawnik faz rozrzadu (wariator) oraz zawor starujacy N205.

Mimo to dzwiek pozostal :-(

Wyeliminowalem rowniez vacum pompe, silnik byc odpalany ze zdjeta w ogole vacum pompa.

Poki co nie przynioslo to rezultatu.

Czy ktos sie spotkal z takim objawem ?

IMO podejrzanym moze by jeszcze zawor ktory jest zintegrowany z deklem lancuszka walkow. Wchodzi czesciowo od wewnetrznej strony dekla w wariator. Jest nierozbieralny i trudno powiedziec co znajduje sie w srodku. Niestety wystepuje lacznie z deklem w zaporowej cenie.

Jakies pomysly ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

muszę podbić temat, kupiłem auto i też mam obawy o ten chrobot przy odpuszczaniu gazu.. Ponoć po odpuszczeniu gazu ciśnienie z intercoolera jest spuszczane przed przepływomierz i tam coś może chrobotać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinno chrobotać. Silnik powinien pracować cicho. Sam u siebie wymieniłem łańcuch, napinacz, nastawnik zmiennych faz rozrządu, metalowe pierścienie(3 sztuki), vacum pompę i z silnika nie wydobywa się żaden grzechot, jest cisza a silnik pracuje idealnie. Wszystkie części oryginalne z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazles już przyczyne?

Edytowane przez HAMER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził wjechać na kanał i zobaczyć czy masz wszystko dokręcone. U mnie też coś grzechotało i miałem pękniętą osłone przegubu i była jeszcze nie dokręcona dobrze. Dokręciłem i po sprawie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale b8, siniki benzynowe 2.0T jest podana przyczyna tego felernego pstrykania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...