Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kopci na niebiesko i bierze olej


hubik

Rekomendowane odpowiedzi

witam. problem jak powyżej. dokładnie kopci po hamowaniu silnikiem i ponownym daniu na gaz. przy reducji czy nawet przy ostrym rozpędzaniu nie kopci. na zimnym po odpaleniu lekko przez chwile i to nie zawsze. siśnienie 15-15-15-17. na tym gdzie jest 17 potrafi mi zalać świecę kiedy dłużej stoję np w korku. spalanie w cyklu mieszanym okło 7,5 l. oleju bierze jakis litr na 300-400 km. kolektor ssący czarny i mokry. uprzejmie proszę o sugestie osób które miały podobny problem, a także o kontakt wszystkich którzy mają podobny silnik i conieco wiedzą o nim. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele przyczyn takiego zachowania Mogą być już pierścienie olejowe do wymiany ewentualnie uszczelniacze zaworowe puszczają Ale najczęściej padają pierścienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie jest w normie, wszystkie znaki na niebie wskazują na uszczelniacze zaworowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy moze sprecyzuje pytanie. otóż mam 95 procent pewnosci ze to uszczelniacze. zacząłem ten wątek by rozwiać pozostałe 5. martwi mnie ten kolektor ssący, bo moze cały remont na nic jesli tamtedy dostaje się olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest takie badziewie u nas w silniku ( tez mam alz) jak odma olejowa która lubi sie pier**lic zobacz czy nie zapchana i olej moze leci cały w dolot i tak sie jara bo litr na 300 400 km to jest jakis szok, napewno nigdzie nie cieknie??

---------- Post dopisany at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany at 20:36 ----------

odma.jpg

tak wyglada w calosci , olej spod pokrywy powinien isc w doł a moze jest zapchana i idzie prosto w dolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwierzysz kolego jakże się ciesze że jest ktoś z takim silnikiem :) jeśli mówisz o tej pionowej rurze, która idzie w dół, to nie jest zapchana.

górę jutro składam. wyglada na to, że jednak wina samych uszczelniaczy, ale zobaczymy po złożeniu

skrobnij cos ciekawego o swoim silniku? jaki masz pobór oleju? ile ci pali benzynki? jakieś dodatkowe rtady odnosnie tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to zanim go kupilem przed 150 tys km na przebiegu juz byl zatarty :decayed:

wiec kolezka go kupil i wymienil pol silnika, od golfa IV pasuje wszystko p&p tylko czujnik polozenia walka jest w innym miejscu

w b6 i b7 jest praktycznbie ten sam silnik , rozni sie kosmetyka tylko, termostat jest juz elektroniczny i wlasnie czujnik polozenia walka tez w innym miejscu

jak jezdzilem na castrolu 10w40 przez ostatnie 6 tys km przed wymiana zjadl prawie 3 litry oleju, wiec plukanka i motul x-cess 5w40 i przez 10 tys km wzial mniej niz 1 litr

spalanie

przy predkosci 90 km/h jest jakies 6 litrów ale wiadomo ze tyle sie nie jezdzi w cyklu mieszanym 8 l to przyzwoity wynik:wink:

---------- Post dopisany at 21:59 ---------- Poprzedni post napisany at 21:56 ----------

ogolnie ten silnik w tym modelu robili tylko od lipca do listopada 2000 r wiec z doborem niektórych czesci c**jnia

np ta odme bralem z serwisu i 190 zł placilem :facepalm:

sama glowica pasuje od wielu modeli vag , glownie z lat 2001-2004 kiedys mialem nawet liste od których

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 18 czyli obie części to cala odma, sprawdź ja w miejscu gdzie na dole wchodzi w blok tam też lubi się pocic i pękać

Ja z pełnego syntetyku jestem mega zadowolony, jak będziesz zmieniał uszczelniacze to zalewaj tylko syntetykiem tylko nie castrol , możesz wybrać motul x-cess dobra cena do jakości

140 zł za 5 litrów u użytkownika DZIK 100 % gwarancji i jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...