Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znika olej


damianquattro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że bardzo szybko znika mi olej z silnika. Nie zauważyłem żeby auto kopciło więc zdjąłem rury od intercoolera i z obu stron znajdował się olej a z prawej strony było go na tyle, że zaczął się wylewać. Czy oznacza to, że turbina nadaje się do wymiany czy może być jeszcze inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety przyczyn może być sporo - uszczelniacze, pierścienie - to najbardziej typowe obok turbosprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej turbo... nie musi az tak dymic jak zre olej, mi zarl przed wymiana turba litr/1000 a nie dymil ani nic, teraz zre 4/5 razy mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żeby auto kopciło więc zdjąłem rury od intercoolera i z obu stron znajdował się olej a z prawej strony było go na tyle, że zaczął się wylewać.

Turbo się kończy. A co do kopcenia może puszczać olej np tylko pod obciążeniem powyżej 3500 rpm i wtedy już tego nie zauważysz tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo do wymiany albo regeneracji :wink:

wylej olej z węży i Coolera , zrób z 1000km i rozbierz jeszcze raz .

Może olej nazbierał ci się przez lata .

a w dodatku odmę wsadź w butelkę i wtedy zobaczysz czy turbo czy przedmuchy czy łyka sam silnik ze złej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam podobny problem ze znikajacym olejem - napewno mam uszczelke pod pokrywa do wymiany i teraz pytanko czy faktycznie moze przez nia ubywac ok 0.3-0.4 L na 1000km ?

W ICku nie ma oleju...auto nie kopci - czy niskie czy wysokie obroty (nie czuc spalonego oleju)

Jezeli chodzi o odme to dajcie jakies foto w ktorym miejscu odpiac odme i wsadzic do butelki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem mianowicie przy spokojnej jeździe oleju mi nie ubywa jednak jak pokręcę ją w czerwone pole to olej znika zastraszającym tempem, kładłem się pod samochód ,przewody turbo są brudne z oleju. Jakieś sugestie dotyczące usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem mianowicie przy spokojnej jeździe oleju mi nie ubywa jednak jak pokręcę ją w czerwone pole to olej znika zastraszającym tempem, kładłem się pod samochód ,przewody turbo są brudne z oleju. Jakieś sugestie dotyczące usterki?

U mnie to samo, turbo do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...