Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie klimatyzacji -tabletki-?


Duncan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z moją klimą,posmierduje mi na ECON na włączonej klimie jest oki!,czysciłem ja pianka i dwa razy ozonowanie i nic!!!

Słyszalem że można tez użyc tabletek do zmywarki!!??,kiedys trafiłem na taki temat,ale za cholere nie moge go odnależć ,wie ktos moze jak to sie robi tymi tabletkami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpuszczasz tabletką w wodzie, wydłubujesz parownik i szczotką czyścisz...proste. Bo lanie tej wody w kanały chyba odpada z jasnych powodów. A dojście do parownika przez ten gumowy korek za schowkiem jest raczej mizerne. Wydłubanie parownika wiąże się oczywiście z demontażem całego kokpitu:facepalm:

---------- Post dopisany at 11:10 ---------- Poprzedni post napisany at 11:03 ----------

z tym czyszczeniem to raczej trudna sprawa, ozonowanie sprawy nie rozwiązuje, pozostaje tylko czyszczenie chemiczne o którym sporo jest w tym dziale. Poczytaj o nawiercaniu dodatkowych otworów obudowie parownika i innych sposobach na dostęp do części parownika położonej od strony grodzi - bo to właśnie tam zaczyna się źródło smrodu, a dostęp nie jest łatwy. Można znaleźć dokumentację fotograficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kolego wymontowałem schowek nawierciłem dziure fi 8 przed parownikiem rozpusciłem dwie tabletki finisch quantum w ciepłej wodzie około litra roztworu wyszło i aplikowałem go takim opryskiwaczem ogrodowym pod ciśnieniem po całym zabiegu przelałem to około 3 litry ciepłej wody po przepłukaniu zapsikałem cały parownik pianka crc airco cleener do tego tez ta pianke zaaplikowałem we wszystkie nawiewy po piance na sam koniec jeszcze wzuciłem crc airco kleen (tzw) granat i efekt naprawde zadowalający oczywiście nie zapomnij wymienić przy tym wszystkim filtra kabinowego pozdrawiam i miłej pracy zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...