Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z niskimi obrotami i słychać syczenie podczas pracy


mike821004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam: posiadam audi a4 b5 1.6 ana 2000r

od dłuższego czasu na biegu jałowym na zimnym i na rozgrzanym silniku utrzymują się takie obroty i praktycznie wskazówka stoi w miejscu a podczas jazdy nic się nie działo.

Obrotomierz.jpg

Ostatnio zgasł mi samochód gdy stałem na światłach na rozgrzanym silniku (temp 90 ~95) i nie mogłem go odpalić.

Po chwili odpalił ale nie miał mocy i jakoś dojechałem do domu bo miałem raptem 1,5km.

Pod domem otworzyłem maskę w czasie pracy silnika i usłyszałem syczenie.

Dochodziło z tego przewodu, dochodzącego do przepustnicy ale nie był dziurawy tylko go zasysało podciśnienie.

04092013684.jpg

Dzisiaj odczepiłem ten przewód od przepustnicy i odpaliłem silnik.

otwór zasysał powietrze a silnik nierówno pracował, prawie gasł. Gdy go przytkałem palcem to obroty się stabilizowały i wracały do tych jak na pierwszej fotce.

Po jakimś czasie gdy wszystko poskładałem nie mogłem wcale odpalić samochodu.

Gdy po 3 h zszedłem ponownie do auta odpalił normalnie za pierwszym razem i ponownie pracował tak jak na samym początku posta, ale dalej słychać syczenie i widać jak zasysa ww przewód, a obroty utrzymują się na pierwszej kresce obrotomierza.

proszę o pomoc.

---------- Post dopisany 07-09-2013 at 08:44 ---------- Poprzedni post napisany 04-09-2013 at 20:26 ----------

Witam.

Czy może mi ktoś odpowiedzieć czy ten przewód zaznaczony na fotce nr 2 powinien być zasysany i czy to normalne?

Bo odebrałem samochód od mechanika i dalej mam tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...