Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9TDI 1Z] Podgrzewacz płynu chłodniczego-sprawdzenie dzialania


czarny286

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy nie do końca znalazłem odpowiedz na moje pytanie

mianowicie,posiadam Audi A4 B5 1.9 TDI 1Z,95r i zastanawiam się jak sprawdzić czy działaja u mnie wstępne podgrzewanie płynu chłodzące a konkretnie czy działają same świece i czy jest napięcie ?

czy w takich dodatnich temperaturach mogę to jakoś sprawdzić ?

1.jak to sprawdzić i jakie napięcie jest tam podawane np 12v ?

2.jaka jest zasada działania tego,wyczytałem,że po niżej 5 stopni w plusie dopiero zaczyna grzać ale czy można to teraz sprawdzić ? jaki przekażnik i bezpiecznik w A4 odpowiada za działanie tego podgrzewacza ?

proszę o wyrozumiałość i dzięki z góry za odp

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak VAG-iem robisz test elementów wykonawczych silnika, to jak dobrze pamiętam jest testowane załączanie I i II stopnia podgrzewania :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sprawdzić czy świece działają wystarczy odłączyć czujnik na wężu od układu chłodzenia Ten waz co idzie od chłodnicy do bloku Tam są dwa czujniki i nie pamiętam który to jest Ale któryś po odłączeniu załącza świece przy dodatnich temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sprawdzić czy świece działają wystarczy odłączyć czujnik na wężu od układu chłodzenia Ten waz co idzie od chłodnicy do bloku Tam są dwa czujniki i nie pamiętam który to jest Ale któryś po odłączeniu załącza świece przy dodatnich temperaturach

Co Ty mu opowiadasz ? aby podgrzewanie płynu uruchomić musi być spełnione kilka warunków mni. obciążenie alternatora i pare innych rzeczy, jest opisane nawet przez Sztomela trzeba sobie poszukać bo adresu strony nie pamiętam. To co opowiadasz to test świec żarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...