Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycja rozwiązania problemu z nadmiarem oleju w dolocie (1.6) ALZ


jedi85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Panowie borykam się z dużymi ubytkami oleju w silniku 1,6. Od jakiegoś czasu przeglądam fora internetowe i natykam się na rozwiązania problemu w silnikach ALT 2.0 . Czy ktoś z Was przerabiał odmę olejową w 1.6 i ma sprawdzony sposób na rozwiązanie uporczywego problemu z olejem w dolocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:a czy z silnikiem wszystko ok? ja osobiście mam już 3 audi z silnikiem 1.6 i tylko z pierwszym audi miałem problem z olejem:decayed: bo uszczelka pod głowica poszła:kox: to i autko szybko poszło do "żyda" w 2 już tez myślałem że powtórka z rozrywki:naughty: ale po wymianie oleju na nowy i wyczyszczeniu smoka było si:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnikiem jest wszystko ok, przebieg też jest nie duży. Jestem obecnie po wymianie oleju i widzę ubytki na bagnecie i mam okopconą rurę. Wyczytałem że te silniki mają problem. Często zdarz Ci się czyścić odmę?? dziś po ściągnięciu dolotu zauważyłem dużo oleju na przepustnicy. Wyczyszczę jeszcze odmę i zobaczymy czy da to coś. Na jakim oleju jeździsz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnikiem jest wszystko ok, przebieg też jest nie duży. Jestem obecnie po wymianie oleju i widzę ubytki na bagnecie i mam okopconą rurę. Wyczytałem że te silniki mają problem. Często zdarz Ci się czyścić odmę?? dziś po ściągnięciu dolotu zauważyłem dużo oleju na przepustnicy. Wyczyszczę jeszcze odmę i zobaczymy czy da to coś. Na jakim oleju jeździsz??
odmy nie ruszałem , olej to mam z "salunu":kox: vw przed miałem castrola:naughty: tu moja przepustnica przed czyszczeniem 20130808235.jpg | audiq123 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl autko ma 168 tys mil aktualnie i pewnie nikt nie czyścił jeszcze przepustnicy:naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

widzę, że w 1.6 też jakieś problemy z olejem w dolocie zatem polecam ten wątek

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/45838-b6-alt-zapalajaca-sie-kontrolka-poziomu-oleju/page-57

Wrzuciłem tam swoją propozycję małej modyfikacji czwórnika (nie wiem czy u Was Panowie też tak jest)

Dorzuciłem dodatkowy filterek oleju (defacto przeznaczony do skuterów) między wyjściem z czwórnika, a wejściem do dolotu - u mnie w około 80% przedmuchów oleju do dolotu rozwiązało ten problem, także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...