Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Parktronic nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie pomocy.

Dziś zauważyłem że nie działa parktronic jak wrzucam steczny bieg (tylko z tyłu mam czujniki)

Sprawdzałem VAG żadnego błędy nie ma. Zrobiłem test sygnału i buzer działa.

Dlaczego nie aktywuje się po wrzuceniu biegu? Ktoś ma pomysł.

Opublikowano

Swiatlo od wstecznego sie zapala jak wrzucasz wsteczny??

Opublikowano
  • Autor

tego nie sprawdzałem, a ma to związek?

---------- Post dopisany at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany at 18:51 ----------

nie działa światło wstecznego. Czy przepalona żarówka może unieruchomić system ? Czy to coś innego?

Opublikowano

oba wsteczne Ci nie działają ? Jeśli oba to bym obstawiał czujnik wstecznego.

Opublikowano
  • Autor

oba nie działają. Gdzie ten czujnik wstecznego jest?

Opublikowano

8 to wlacznik wstecznego

image.jpg

Opublikowano
  • Autor

mam silnik AVF i skrzynię 6 biegową. Jaki numer części tego czujnika bo nigdzie nie mogę namierzyć

---------- Post dopisany at 21:02 ---------- Poprzedni post napisany at 20:58 ----------

wycofuje pytanie już namierzyłem, póki co dzięki za pomoc.

---------- Post dopisany 09-09-2013 at 22:16 ---------- Poprzedni post napisany 08-09-2013 at 21:02 ----------

koledzy wszystko wróciło do d=normy, nagle światło pojawiło się i parktronic zaczął działać. Czy przyczyną mogła być słaba masa? Gdzie w naszym aucie jest przyczepiony przewód masowy żeby to sprawdzić?

Opublikowano

prędzej na wtyczce nie stykalo (zasniedziala)

Opublikowano
  • Autor

być może ale w tym samym czasie miałem awarię przepływomierza i problem zniknął razem ze zniknięciem awarii parktronika

Opublikowano

Jest jeszcze możliwość taka że wypięła się kostka zasilająca centralkę parktronika.

Opublikowano

Panowie ja mam fabryczny parktronic w B6 u mnie problem polega na tym, że przy wbiciu wstecznego raz jest wszystko OK, a raz na jakiś czas jak tylko wbiję wsteczny ryczy na całego, mimo że nic nie ma za autem. Jak to sprawdzić?

Opublikowano
  • Autor

podpinales VAG ?

Opublikowano

Kupiłem kabel KKL i coś nie chce się połączyć ze wszystkimi sterownikami. Najpierw go sprawdzę i dam znać co wyszło:)

Udało się połączyć i nie znalazł żadnego błędu.

Poczekać aż zacznie piszczeć bez potrzeby i wtedy podłączyć? Czy macie jakiś inny pomysł?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Panowie ja mam fabryczny parktronic w B6 u mnie problem polega na tym, że przy wbiciu wstecznego raz jest wszystko OK, a raz na jakiś czas jak tylko wbiję wsteczny ryczy na całego, mimo że nic nie ma za autem. Jak to sprawdzić?

Witam! Mam od kilku dni ten sam problem co Ty. Nie wiem co jest grane, ale zacznę od VAG, chociaż po przeczytaniu wcześniejszych wpisów zakładam, że u mnie z kompem też będzie wszystko ok. A przy okazji pozdrawiam Kolegę, bo z BD pochodzę...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Awaria wróciła,ale przyczynę znaleźli w Diagtronik w Jankach pod Warszawą (polecam fachowców od elektroniki)

przyczyną było pęknięte gniazdo bezpiecznika na którym jest przepływomierz, parktornic, światło wsteczne i gniazdo diagnostyczne.

prędzej na wtyczce nie stykalo (zasniedziala)
Opublikowano

W moim przypadku okazało się po podłączeniu pod VAG, że mam uszkodzony lewy zewnętrzny czujnik. Zastanawiam się teraz, gdzie kupić sprawny używany - najlepiej srebrny...

Opublikowano
  • Autor

ja na aledrogo kupiłem i działa. A jaki potrzebujesz ? Podaj numer części?

Opublikowano

Muszę się najpierw zorientować jaki to numer. Dla mnie, czujnik to czujnik... Oczywiście przy założeniu, że mówimy tu o czujnikach oryginalnie montowanych przez producenta. Zakładam, że VAG taką informację podał, ale niestety robiłem to "prywatnie" i do mnie już to nie dotarło :facepalm:.

Opublikowano
  • Autor

numer czujnika sprawdzisz na stronie stronie IFI ::

Opublikowano

w B6 są takie czujniki

4B0919275B

---------- Post dopisany at 01:39 ---------- Poprzedni post napisany at 01:36 ----------

jeżeli jest jeden ciągły sygnał i później nie działa to jest info o uszkodzonym układzie pdc. zazwyczaj winą jest padnięty czujnik ( na forum w dziale sprzedam znajdziesz kolega sprzedaje nawet nowe )

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.