Skocz do zawartości
IGNOROWANY

coś piszy po nagrzaniu płynu wspomagania przy skrecaniu


mmateeuszz

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ostatnio przypadkowo wlałem płyn hamulcowy do zbiorniczka wspomagania, nie uruchamiając silnika wyciągłem ten płyn i wlałem płyn wspomagania zalecany do Audi koloru zielonego. Od tamtego momentu zauważyłem że po nagrzaniu płynu przy skrecie kołami coś piszczy..na postoju to słychać i przy predkości też. Mam wymienić płyn cały na nowy??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wyciagnąc zbiorniczek wypłukac benzyną ekstrakcyjna (w środku jest sitko)

pozbyc sie jak najwiekszej ilosci płynu z układu i zalac swiezym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej byłoby przepłukać cały układ???

Jak płyn to tylko ori,żadne febi:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ori płyn do cytryn LHM

jest lepszy od ori audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kutwa nawet taniej wychodzi niż ori,szkoda ze nie wiedziałem wcześniej:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wymianie. Najpierw odkręciłem zbiornik, później zdjąłem opaski na węźykach i odpiąłem wężyki. Układ przepłukałem płynem Febi a później jak kolega mówił wlałem LHM+. Po dłuższej jeździe opisze jak sie sprawuje:)

---------- Post dopisany at 17:44 ---------- Poprzedni post napisany at 13:11 ----------

i wymiana nic nie dała, płyn się nagrzał i dalej piszczy/buczy przy skręcaniu kierownicą. Jak kręcę kierownicą wolno to słychać to, jak szybciej to cisza. Również na wyłączonym silniku na ciepłym płynie podczas skrecania piszy/buczy. Pomysły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trąbię o tym od pierwszego dnia na tym forum

DEV, a jest coś czego ty nie wiesz? (w pozytywnych tego sensie...) Już nie pytam nawet o Audi, tylko w ogóle o autach, bo do jakiego wątku nie wejdę to krótko i na temat diagnoza... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wymianie. Najpierw odkręciłem zbiornik, później zdjąłem opaski na węźykach i odpiąłem wężyki. Układ przepłukałem płynem Febi a później jak kolega mówił wlałem LHM+. Po dłuższej jeździe opisze jak sie sprawuje:)

---------- Post dopisany at 17:44 ---------- Poprzedni post napisany at 13:11 ----------

i wymiana nic nie dała, płyn się nagrzał i dalej piszczy/buczy przy skręcaniu kierownicą. Jak kręcę kierownicą wolno to słychać to, jak szybciej to cisza. Również na wyłączonym silniku na ciepłym płynie podczas skrecania piszy/buczy. Pomysły???

Taa,dodajesz gazu i przestaje,pompa robi papa:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie będzie. Przejechałem kilkanaście km i dalej to samo. W czasie jazdy tego nie słychać (burczenie silnika, szum powietrza) napewno. Dodam jeszcze, że buczy po przesłuchaniu pod podszybiem, niżej zbirornika płynu hamulcowego. Czyżby maglownice czekała regeneracja a mnie rozbicie skarbonki czy co tam sie znajduje że może tak buszczeć skrzypiec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie będzie. Przejechałem kilkanaście km i dalej to samo. W czasie jazdy tego nie słychać (burczenie silnika, szum powietrza) napewno. Dodam jeszcze, że buczy po przesłuchaniu pod podszybiem, niżej zbirornika płynu hamulcowego. Czyżby maglownice czekała regeneracja a mnie rozbicie skarbonki???

Nie stwierdzisz tego na słuch...albo magiel albo pompa.Żeby sprawdzić magiel musisz go wyjąc i zawieść komuś,niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie będzie. Przejechałem kilkanaście km i dalej to samo. W czasie jazdy tego nie słychać (burczenie silnika, szum powietrza) napewno. Dodam jeszcze, że buczy po przesłuchaniu pod podszybiem, niżej zbirornika płynu hamulcowego. Czyżby maglownice czekała regeneracja a mnie rozbicie skarbonki???

Nie stwierdzisz tego na słuch...albo magiel albo pompa.Żeby sprawdzić magiel musisz go wyjąc i zawieść komuś,niestety.

Tak tylko ja byłem przeknany na 100% że to nie dochodzi z okolic pompy tylko podszybia.

---------- Post dopisany at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany at 19:46 ----------

I dodam że słychać to tylko podczas ruchu kierownicą później cisza jak auto skręca??? Ogólnie układ wspomagania chodzi idealnie oprócz tego buczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wymianie. Najpierw odkręciłem zbiornik, później zdjąłem opaski na węźykach i odpiąłem wężyki. Układ przepłukałem płynem Febi a później jak kolega mówił wlałem LHM+. Po dłuższej jeździe opisze jak sie sprawuje:)

---------- Post dopisany at 17:44 ---------- Poprzedni post napisany at 13:11 ----------

i wymiana nic nie dała, płyn się nagrzał i dalej piszczy/buczy przy skręcaniu kierownicą. Jak kręcę kierownicą wolno to słychać to, jak szybciej to cisza. Również na wyłączonym silniku na ciepłym płynie podczas skrecania piszy/buczy. Pomysły???

Taa,dodajesz gazu i przestaje,pompa robi papa:wink:

dokładnie... nic płukania i zalewanie nie da... szukaj już pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj,ale pisałeś ze dolewałeś płynu.Dlaczego,ubyło Ci???

Zdejmij osłony od drążków jak są mokree od płynu to i tak magiel masz do uszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj,ale pisałeś ze dolewałeś płynu.Dlaczego,ubyło Ci???

Zdejmij osłony od drążków jak są mokree od płynu to i tak magiel masz do uszczelnienia.

Dolewałem bo chciałem zobaczyć jak wygląda stary, który wyciągłem ze zbiornika, nie wlewałem go z powrotem tylko miałem tam w butelce jakiś mieszalny i chciałem go wlać póki nie zakupiłem febi zielonego. Tak więc przez ponad rok jak mam auto nie ubyło mi nigdy płynu.

---------- Post dopisany at 12:32 ---------- Poprzedni post napisany at 12:23 ----------

polecam ori płyn do cytryn LHM

jest lepszy od ori audi

Kolego na moim opakowaniu po lhm pisze tak: Płyn LHM Bendix ma zastosowanie w układach hydraulicznych samochodów marki Citroen

Można taki płyn wlewać do układów wspomagania? Czy może kupiłem nie taki i mam wylać to jak najszybciej????

liquide_de_frein_lhm_985ml_bendix_906851784_ML.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles taki jak trzeba

To jest plyn mineralny

A na takim pracuje uklad w audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...