Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz paska rozrządu - dylemat


soul87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do wymiany paska rozrządu, przegladając oferty hurtowni itp zauwazylem ze coraz gorzej dostępne są hydrauliczne napinacze pasków rozrządu, natomiast dostępne są nowe zestawy z napinaczem mechanicznym gdzie rolka napinajaca pelni tez role tlumika drgan, znalazlem tez biuletyny firmy CONTI oraz INA gdzie jest opisana zmiana systemu napinajacego dla silnikw 1.8t BFB , AMB, AVj i nawet 1.8tfsi z hydr na mechaniczny...

teraz mam dylemat czy montowac nowy mechaniczny system czy szukac starego hydraulicznego napinacza???

nie ukrywam ze podoba mi sie zmiana na nowy mechaniczny, poewnieaz jest tanszy....

http://www.contitech.de/pages/produkte/antriebsriemen/kfz-ersatz/docs/ti/13_035_pl.pdf

http://www.schaeffler.com/remotemedien/media/_shared_media/08_media_library/01_publications/automotiveaftermarket/serviceinfo/downloads_9/ina_0098_pl_pl.pdf

ktoś coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z wyborem rozrządu.Orientujesz się czy w przypadku zmiany na nowy mechaniczny konieczna jest wymiana hydraulicznego tłumika drgań czy wystarczy wymienić samą rolkę prowadzącą . Chodzi mi o to czy ten hydrauliczny tłumik może pełnić role uchwytu ,czy muszę kupić nowy uchwyt pod rolkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można stosować zamiennie oba systemy w 1.8T. Nowa wersja jest tańsza nie trzeba wymieniać hydronapinacza, którego i tak prawie nikt nie wymieniał. Tdi do 2002 roku miały hydro a po po 2002 były na zmienionej rolce napinającej. Jeżdżą tak samo tylko koszt wymiany rozrządu inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko rolke z hydronapinaczem ustawiamy na jakas tam szczeline w stosunku do rolki (8mm chyba) i jest napiete, a zwykla rolke mechaniczna bez hydro jak napiac? skad wiadomo czy jest ok czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rolka jest na mimośrodzie przekręcajac ja naciągasz pasek naciągasz aż znaki narysowane na rolce pokryją się zreszta w pdf-ie pisze taki system stosowany jest chyba w wielu autach np. we fiatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...