Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brzydki zapach :(


lolot

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem 4 l IZOPROPANOL-u na ten cholerny parownik, kumpel prowadzący firmę komputerową mi puścił, bo go często używają do elektroniki - mam nadzieję, że pomoże. Jak będzie ktoś zainteresowany to dam znać czy pomogło:kwasny:

CZekamy na rezultaty :) Jesli wsio pojdzie OK to ja tez sie zabieram za demontaz schowka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie tylko schowka...u kolegi Tomlandia wywalony cały kokpit. A to że parownik wygląda na czysty to jeszcze nic nie znaczy, bo jeśli ten sprzęt ma dosyć złożoną strukturę to różne maleńkie smrodliwe cuda się tam kryją. Mi pomógł izopropanol bez wydłubywania parownika zza kokpitu - być może miałem początek infekcji. Po zimie zrobię ponownie kurację połączoną z ozonowaniem. Dla pewności. Kolego Tomlandia - mam nadzieję i życzę żeby Ci ten kokpit poprawnie złożyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado w mojej B7

http://s9.postimg.org/6ytszo717/mms_20130919.jpg

---------- Post dopisany at 18:57 ---------- Poprzedni post napisany at 18:55 ----------

A oto parownik i jeszcze parę innych gratów:decayed:

http://s24.postimg.org/6nhg7amap/mms_20130919_2.jpg

Dzizas:shock3:Juz widzę ten rozpiz*ziaj w mojej niuni nieee:facepalm:Mam nadzieje że to się inaczej skączy.W weekend bede działał:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechaniora znam już ze 7 lat od kiedy serwisował mi B4 (chodziła jak pszczółka) od 3 lat latam B7 i gdyby nie ta klima to powiedział bym, że świetne auto, a nakręcone jest prawie 270000. Mam tylko cholerną nadzieję, że plastiki jak nie skrzypiały tak nie będą. Bo ten dźwięk wyprowadza mnie z równowagi:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po kilkukrotnym demontażu schowka na razie nie obserwuję trzasków, a jestem na nie wyczulony. Co innego cały kokpit. Z drugiej strony Audi naprawdę głupio rozwiązało problem czyszczenia/wymiany parownika. Żeby rozbierać cały przód to jest przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 lat walczę z tą klimą Gdy kupiłem auto zrobiłem wszystko co trzeba płyny filtry no i oczywiście ozonowanie klimy. Było OK przez jakeś 1,5 do 2 m-cy no się zaczęło. Więc poprawka z ozonowania znowu starczyło na ileś tam potem pianki, bombki, rozbieranie schowka, dziesiątki tez co to może być, i tak ze 3 lata z lepszym i gorszym skutkiem a po ostatnim ozonowaniu to smród wrócił już chyba po 3 czy 4 dniach No więc zostało już tylko wywalenie dosłownie wszystkiego:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie zrobiłem kilka lat temu po zakupie auta - cała klima zatrolowana była.

rpjs.th.jpg

4gux.th.jpg

Robiłem test z domestosem. Nie rozcieńczony nalałem na miseczkę zrobioną z 1 kawałka folii aluminiowej i zostawiłem na dobę. Po 24 godzinach lekki nalot na folii, nic nie przebite, także parownikowi nie zaszkodzi (czas dezynfekcji parownika ok 1 godzina).

W środkach grzybobójczych występuje również wodorotlenek sodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...