Skocz do zawartości
IGNOROWANY

po puszczeniu sprzęgła lekki puk w zawieszeniu


dieselaudifan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem po przyhamowaniu i redukcji, lub po ruszeniu i zmianie biegu tylko z 2 na 3 tak mi sie wydaje słychać po prawej stronie z przoidu jednorazowe puk.

Gdy ruszam delikatnie nie ma tego, lub jak jest mokro. Gdzie szukać usterki? Dodam, że klocki hamulcowe już sprawdziłem, sa ciasno zamontowane nie stukają. Nie stuka także nic po jeżdzie po dziurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi Ci o rozsprzeglenie i masz takie stukniecie metaliczne to sprawdz poduszke pod skrzynia biegow. Mialem takie cos i po zmianie jak reka odjal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak u siebie w B6... okazało się, że poduszki silnika były do wymiany no i rzecz jasna poduszka zkrzyni biegów jak kolega wyżej napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie był wahacz nośny wiec jak sam widzisz opcji może być dużo... więc auto na windę do góry i sprawdzać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobne okazło się że przgub na pół ośce miał już luz i było czuć delikatnie pukniecie i przy pewnej prędkości delikatną wibrację na kole kierownicy. Tak jak koledzy napisali wyżej bez sprawdzenia zawieszenia i napędu na pdnośniku się nie obejdzie za dużo możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie walczę z pukaniem przy ruszaniu i zatrzymywaniu. Przyczyną są sanki przedniej osi. Zostały dziś pospawane na laczeniach. Oryginalnie jest tylko zaciśnięte. Dźwięk się zmienił ale nadal halasuje. Na pewno nie jest to wina sprzęgła czy dwumasy bo dzieje się to także przy zatrzymywaniu na wcisnietym sprzegle. Sanki chyba pójdą do wymiany.

wysłane z Commodore 64

---------- Post dopisany 11-10-2013 at 00:51 ---------- Poprzedni post napisany 27-09-2013 at 19:00 ----------

W końcu nastała cisza...

Winowajca pukow były sanki pod silnikiem 8E0399313BD

Wymienione na trochę młodsze z B7

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...