Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nowe głosniki drzwi przednich


tomek71wzw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Charczą mi głośniki w mojej niuni, chciałem kupić takie żeby pasowały w oryginalne miejsce. Żeby nie trzeba było nic rezać. Nie jestem jakimś maniakiem głośnego przewozu z muzą, wystarczy mi czysty dźwięk. Możecie podrzucić jakąś sensowną aukcje z allegro co by się nadało?

Druga sprawa jak dobrać się do tego głośnika? Obejrzałem dziś drzwi i znalazłem dwa wkręty krzyżakowe i nie wierzę, że tylko tyle trzyma nasze boczki.

Ok. Znalazłem jak rozebrać boczek drzwi tutaj:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-demontaz-listw-ozdobnych-wewnetrznych-139385/

Tylko zastanawia mnie druga fotka i opis "odkręć 2 śruby ukryte za plastkiem w rączce". Zastanawia mnie to wklęśnięcie w tym boczku, moja wyobraźnia nie może tego wklęśnięcia umiejscowić. Gdzie ono się znajduję? W ogóle to zdjęcie wygląda tak że nie wiem jak pod jakim kątem, z której strony zostało zrobione. To jest opis do polifta drugiego?

---------- Post dopisany 19-09-2013 at 14:48 ---------- Poprzedni post napisany 18-09-2013 at 18:45 ----------

Panowie znalazłem takie głosniki:

najtańsze: Głośniki Audi A4 B5 zamiast BOSE Nokia system Łódź (3546379219) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

średnidrogie: Magnat nowe głośniki Audi A4 B5 przednie drzwi (3514394668) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

najdroższe: Głośniki Audi A4 B5 zamiast Nokia Bose System Łódź (3516096227) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Powiedzcie mi czy warto inwestować w drogie skoro nie zależy mi na tym żeby to buczało ekstra na dworze tylko żeby sobie normalnie grało w środku auta.

Po co są te dystanse które sprzedają w zestawie? Czy te gwizdki na słupkach nie będą przeszkadzać w montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi w drzwiach przednich są głośniki 13 które siedzą w tapicerce....

Głośniki oryginalne to zestaw odseparowany czyli 2 głośniki + 2 tweetery ( te malutkie przy klamce)

Ja bym Ci radził rezac i wsadzać 16 :) no ale jak chcesz :)

Co ja bym polecał to głośniki hertz.

Ta firma jest rewelacyjna co do jakości i czystości dzwięku.

Te są z gwizdkami razem

HERTZ DIECI DCX-130.3 GWARANCJA PL GŁOŚNIKI W-WA (3543331831) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

A te to zestaw odseparowany

HERTZ DIECI DSK130 EXTRA CENA OD RĘKI SKLEP W-WA (3558791655) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Oczywiście jeszcze musisz dokupiC dystanse, lub poszukać głośników z dystansami . w audi dystanse sa na 3 śrubki

Dystanse wyglądają tak

RAM-20.401.jpg

Co do demontażu tapicerki to jest to bardzo proste.

1. Odkręcamy 2 śrubki z góry z 2 stron te obok szyby.

2. Odkręcamy 1 śrubkę pod rączką i wyciągamy plastik pod klamką.

3. Jeżeli już wyciągniemy plastik pokażą się nam 2 śrubki , które też odkręcamy.

Po odkręceniu śrubek możemy zdejmować tapicerkę.

Aby zdjąć tapicerkę należy wziąść za rączkę i pociągnąć całą tapicerkę do góry.

Teraz zostało tylko odłączyć elektryczne szyby i centralny zamek ( wszystko na kostkach ), odłączyć głośniki, i zdjąć ten "drucik" z klamki od wewnątrz.

I masz zdjętą tapicerkę, teraz tylko odkręcasz głośniki i wymieniasz.

Montujemy w odwrotnej kolejności :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do autora........jesteś pewien, że to głośniki charczą , a nie jest za to winne luźne wytłumienie drzwi ?? :whistling:....sprawdź sobie to :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...