Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to jest? Jakiś rodzaj katalizatora?


Matyss88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie czy ktoś z was spotkał się z czymś takim (zdjęcia poniżej) w swoich B5? Sprawdzałem u znajomych i każdy jak miał katalizator to w zupełnie innym kształcie. Będę chciał to wyciąć i wspawać normalną rurę ale ciekawość mnie zżera co to takiego.

j82n.jpg Uploaded with ImageShack.us

p9t9.jpg Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim AJM-ie też jest taka puszka. Jest to katalizator podobno z filtrem cząstek stałych tzw. suchym DPF-em. Ponoć aby uzyskać jakieś zniżki klient mógł takie coś montować. Mam auto sprowadzone z Holandii i na klapie mam naklejkę mówiącą o tym filtrze, widocznie poprzedni właściciel zakładał. Jest to chyba producent BOSAL

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to katalizator dzięki któremu a4 uzyskało euro 3 bo w oryginale jest euro 2, a co za tym idzie mogło wierzdzać do większych miast w danym państwie :) oczywiście nie chodzi o POLSKIE :) tylko np DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też masz taką puszkę?

jest to katalizator dzięki któremu a4 uzyskało euro 3 bo w oryginale jest euro 2, a co za tym idzie mogło wierzdzać do większych miast w danym państwie :) oczywiście nie chodzi o POLSKIE :) tylko np DE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak ja się cieszę, że udało się rozwiązać tą zagadkę :decayed: teraz tylko muszę sobie poradzić z zapieczonymi śrubami przy wydechu i turbinie, żeby to dziadostwo wyciąć, postaram się to zrobić w przyszłym tygodniu i wrzucę foty środka tej puszki.

---------- Post dopisany 20-09-2013 at 18:55 ---------- Poprzedni post napisany 18-09-2013 at 21:32 ----------

Dziś wywaliłem tą pusze z układu w środku to wygląda jak katalizator (ciekawe czy uda to się sprzedać na złomie) flex78 miałeś racje jest to firmy BOSAL.

Zdjęcia poniżej.

u3mu.jpg Uploaded with ImageShack.us

gqvp.jpg Uploaded with ImageShack.us

1cen.jpg Uploaded with ImageShack.us

pu0b.jpg Uploaded with ImageShack.us

s684.jpg Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że na wysokości mniej więcej przednich siedzeń miałem jeszcze jeden katalizator, 2 razy większy od tego na zdjęciach i to on był zatkany, praktycznie zero jakiegokolwiek prześwitu, wywaliłem środek i zostawiłem puszkę tak żeby na przeglądach się nie czepiali (lepiej dmuchać na zimne). Auto odzyskało wigor teraz to chce jechać i nie ma błędów na logach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie coś w swoim a4 b6 1.9 sprowadzonym z niemiec i mam wszystkie dokumenty do tego.Czyli fakturę,wpisy z serwisu w książkę a jest to filtr który z normy euro 2 albo 3 robi na euro 4.Miałem na szybie naklejkę zielone kółko z 4,żeby niemiec mógł do centrum miast wjeżdzac .Ale musiałem szybę wymienić został mi tylko ten filtr bez naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...