Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z radiem + jedna sprawa


h_ubertus

Rekomendowane odpowiedzi

Więc mój problem wygląda następująco:

Posiadam radio Audi Concert CD...gdy chce sobie posłuchac muzyki z płytki to radio zaczyna szaleć.

Wkładam płytke i tutaj nie wiem co sie może wydarzyć

-albo zaczyna grac i wszystko działa

-albo sie zawiesza i nic sie nie da zrobic (przewinac, wlaczyc kolejny utwór itp) da sie tylko wylaczyc albo uruchomic radio fm

-albo da sie zmienic utwór ale nic nie gra a odliczanie stoi

-czasami jak juz zacznie grac i zmienie utwór to wtedy albo piosenka zmienia sie na tę samą albo na jaką z losowej kolejnosci

Jedyne co robie zeby zadziałało to wielokrotnie wyciagam i wsadzam płytke az załapie

Co moze powodowac taki problem? Może trzeba ja wyczyścic?

+

Druga sprawa. Wiadomo że do tego radia mozna podłączyc zmieniarke. Z tym wiąże sie kilka pytań.

Jaka to może być zmieniarka? Gdzie lub jak ją zamontować gdyż nie mam kieszeni/tego specjalnego miejsca w schowku pasażera?

Może macie jakie swoje patenty prosilbym o jakies rady i pomoc. Dziekuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby podłączyć oryginalną zmieniarkę to musiałbyś zmienić schowek na taki z miejscem na nią, lub samemu dorobić jakieś mocowanie. Jeśli chciałbyś zmieniarkę mp3 (emulator zmieniarki), to taką można wrzucić za schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zachowanie pasuje do błędów odczytu płyty. Zachowanie masz na wszystkich płytach czy nagrywanych? Tłoczone płyty powinny być czytane lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby podłączyć oryginalną zmieniarkę to musiałbyś zmienić schowek na taki z miejscem na nią, lub samemu dorobić jakieś mocowanie. Jeśli chciałbyś zmieniarkę mp3 (emulator zmieniarki), to taką można wrzucić za schowek.

W sumie masz racje mniej zabawy z emulatorem, i tak teraz moda na 'małą pamieć' CD odchodzi w zapomnienie.

Słuchaj taki by pyknął? I co masz na myśli za schowek bo nie wiem jak to sobie wyobrazić. :D

PYK: ZMIENIARKA MP3 USB AUDI SKODA SEAT VW XcarlinK+KLU (3539898174) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Co do radia to płyty nagrywane mi wlasnie tak szaleją, nie wiem jak z ori ale z tego co mi sie wydaje działają bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to płyty nagrywane mi wlasnie tak szaleją, nie wiem jak z ori ale z tego co mi sie wydaje działają bez problemu.

W takim razie przeczyszczenie lasera powinno rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje mniej zabawy z emulatorem, i tak teraz moda na 'małą pamieć' CD odchodzi w zapomnienie.

Słuchaj taki by pyknął? I co masz na myśli za schowek bo nie wiem jak to sobie wyobrazić. :D

PYK: ZMIENIARKA MP3 USB AUDI SKODA SEAT VW XcarlinK+KLU (3539898174) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Za schowek, tzn. że wyciągasz schowek, zmieniarkę montujesz w jakimś wygodnym miejscu, a np. do schowka wyprowadzasz tylko USB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to można też czytnik gdzies ładnie w schowku umocowac. Aha i jeszcze jedno czy podlączenie takiego urządzenia wymaga rozkodowania radio potem, bo nie znam kodu i nie wiem czy mam to zlecic dla fachowca czy samemu moge.

Co do czyszczenia lasera to czy wystarczy plyta czyszcząca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wystarczy, płyt czyszczących nie powinno się stosować do napędów szczelinowych. Rozkręcić radyjko, patyczek "do uszu", kilka kropelek izopropanolu i zdecydowanie ale z wyczuciem ruchem obrotowym wytrzeć soczewkę. Po wytarciu zostawić na kilka minut żeby alkohol odparował. U mnie po takiej operacji w RNS-E patyczek był wyraźnie brudny a płytki chodzą bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h_ubertus mam rozwiązanie Twojego problemu, u mnie też kulały płyty cd

wyciagasz schowek robisz dziurke z tyłu, podłączasz do radia i gra :decayed:

zobacz jest głowny temat apropo zmieniarek mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h_ubertus mam rozwiązanie Twojego problemu, u mnie też kulały płyty cd

wyciagasz schowek robisz dziurke z tyłu, podłączasz do radia i gra :decayed:

zobacz jest głowny temat apropo zmieniarek mp3

Tyle to ja to wiem. Planuje takie cos wsadzic ale CD wazna sprawa i musi działac. Ale dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...