Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silniczki climatronicu


adas11021993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) niedawno zakupiłem a4 b5 1995 rok. W aucie jest problem z climatronikiem. Jedynie czym mogę sterować to dmuchawą, natomiast nie moge ustawiać dmuchania na szybe, czy też kratki oraz tempeatury powietrza. Na panelu wszystko działa normalnie, jednak poprzedni właściciel powiedział że wyjął jeden silniczek. Moje pytanie brzmi ile jest silniczków ok climatronicu i czy ktoś posiada ich zjdecia, ponieważ nie wiem jaki kupić:( z góry dziękuje za pomoc.. pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam to 4

w poniedziałek mogę dokładnie sprawdzić , podać numery

masz auto z 95r jak w podpisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczki są cztery, 7 voltowe. Trzy na tunelu środkowym i jeden chyba po schowkiem.

Podobno silniczki są identyczne różnią się jedynie cięgna (rozróżniasz po kolorach - czerwony - odmrazanie i nogi, niebieski kratki a biały temperatura, jest jeszcze jeden od obiegu zamknietego - koloru nie pamiętam. Jeżeli coś namieszałem proszę o sprostowanie.

Autko identyczne jak moje, ja miałem identyczna awarię (miga Ci panel klimy po uruchomieniu auta?).

U mnie pomogło ponowne kodowanie klimatronika (bez innych napraw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacznij od zdiagnozowania usterki. Wejdź w kody klimatronika i odczytaj wartości z 1 pozycji

http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/kody-klimatronika-25/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie problem tkwi nie w silniczkach a w cięgnach które to mogą być zablokowane mechanicznie.U mnie kiedyś w cięgno wpadł przewód od czujnika ruchu i tak go zablokował że nie było regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym odświeżyć temat. mam A4 B5 z 1996r 1,8 klimatyzacja na silniczkach 7V (silniczek z kabelkami i wtyczką) nr. obudowy PP T36. mam problem z silniczkiem od odszraniania/ nawiew na nogi.- stoi dęba. jest założony od strony kierowcy przy pedale gazu. mam takie pytanie skąd się bierze te 7V do silniczków. czy można założyć obudowę PP T40. która jest z tego samego roku tylko ma sterowanie na 12V. proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...