Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda auta w leasingu ( poszkodowany) Czy tylko naprawa w ASO ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś spotkała mnie niespodzianka. Na parkingu pod marketem dostałem w drzwi pasażera. Wezwałem policje dla świętego spokoju i spisałem oświadczenie ze sprawcą. Auto jest w leasingu dokładnie GETIN LEASING, wzięte na moją firmę. I teraz pytanie czy muszę auto naprawiać w ASO ? Czy mogę to zrobić w moim zaprzyjaźnionym i sprawdzonym warsztacie ? Przerabiał ktoś taki temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO. Po ...uj chcesz cudowac ?

Wzywales policje i pisales oswiadczenie ?

Nie qumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policje wezwałem, oświadczenie napisane, pisałem w pierwszym poście już..Dlaczego nie ASO ? - bo wiem co się dzieje i jak naprawiają w lokalnym ASO. Koledze w A7 po podobnej szkodzie przykleili listwy drzwiowe taśmą biurową i poleciały przy pierwszym myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze w A7 po podobnej szkodzie przykleili listwy drzwiowe taśmą biurową i poleciały przy pierwszym myciu.

i rozumiem ze to dyskwalifikuje ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa. Nie wrzucam wszystkich ASO do jednego worka. Wiem że są pewnie porządniejsze serwisy. Po drugie to nie pierwsza sytuacja kiedy ja lub ktoś z moich znajomych został oszukany lub wprowadzony w błąd przez nierzetelnego pracownika, nie mówiąc o drobnych kradzieżach, (np. koło zapasowe), które zwrócono, a wymieniany był przepływomierz na gwarancji. Nie chce mi się rozpisywać bo nie temu służy ten temat. Mam warsztat w którym ja i wielu moich znajomych których znam osobiście, oraz userów z innych for którzy budują docenione projekty na polskiej scenie - przeprowadzali tam naprawy blacharsko lakiernicze. Śmiem twierdzić, że zrobią to lepiej, nawet gdyby to miało kosztować tyle co w ASO. Chodzi mi tylko o to by ktoś zrobił to dobrze. Tak jak niebawem się odezwę w sprawie hamulców do Ciebie, bo wiem, że Ty ten temat ogarniesz dobrze. W ASO mi klocki wymieniają, a jest jeszcze 3/4 okładziny, nie mówiąc że i tak wogóle to nie hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz umowe leasingową co jest w niej zawarte w temacie napraw powypadkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma nic, jutro oczywiście zadzwonię bo dziś tylko można było zgłosić szkodę (Niedziela). Chciałem przed czasem się czegoś dowiedzieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od leasingu. Musisz zadzwonić do leasingu i tam się dowiesz. Towarzystwo ubezpieczeniowe wyśle pismo do Twojego leasingu i zapyta czy mogą wypłacić Tobie odszkodowanie. Wtedy leasing określi kto ma być odbiorcą odszkodowania. Zazwyczaj jest tak, że leasing wyraża zgodę na wypłatę odszkodowania użytkownikowi pod warunkiem przedstawienia w TU faktur za naprawę. Przy nowszych autach (2-3 letnie) może wymagać naprawy w autoryzowanym serwisie ze względu na gwarancję. Jak będą jakieś zaległości w spłacie to wtedy leasing weźmie kasę z odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od leasingu. Musisz zadzwonić do leasingu i tam się dowiesz. Towarzystwo ubezpieczeniowe wyśle pismo do Twojego leasingu i zapyta czy mogą wypłacić Tobie odszkodowanie. Wtedy leasing określi kto ma być odbiorcą odszkodowania. Zazwyczaj jest tak, że leasing wyraża zgodę na wypłatę odszkodowania użytkownikowi pod warunkiem przedstawienia w TU faktur za naprawę. Przy nowszych autach (2-3 letnie) może wymagać naprawy w autoryzowanym serwisie ze względu na gwarancję. Jak będą jakieś zaległości w spłacie to wtedy leasing weźmie kasę z odszkodowania.

+ dla Pana :) do tego tez bym szedl w tym kierunku ze gdy Leasingodawca wezmie kase to zeby zmniejszyli ci wartosc auta, ktora zaszla po kolzji... od tego tez jest odszkodowanie... wiec jesli getin wezmie to niech ci zmniejszy wartosc... jesli ty to sie upieraj i dopilnuj temat...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że leasing nie wymaga ASO, ponieważ auto jest już po gwarancji. TU ma rekomendowaną listę warsztatów gdzie najlepiej chcieliby bym naprawiał auto, zachęcając mnie bezpłatnym zastępczym na czas naprawy, odmówiłem i naprawiam samochód w sprawdzonym "swoim" warsztacie bezgotówkowo - zastępcze dostanę z tego warsztatu więc dramatu nie ma - jest jak chciałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest pytanie czy auto straci na wartości bo: uszkodzone zostały drzwi i nakładki progu. Każdy element będzie wymieniony na nowy i oryginalny, nie będzie szpachli ponownego lakierowania etc.. Generalnie nie wiem czy to będzie ktoś w stanie zauważyć w przyszłości, tym samym czy można tu uznać za utratę wartości. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam który to "Twój" sprawdzony warsztat? Chętnie bym poznał dobrego blacharza-lakiernika w okolicach kato...

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest pytanie czy auto straci na wartości bo: uszkodzone zostały drzwi i nakładki progu. Każdy element będzie wymieniony na nowy i oryginalny, nie będzie szpachli ponownego lakierowania etc.. Generalnie nie wiem czy to będzie ktoś w stanie zauważyć w przyszłości, tym samym czy można tu uznać za utratę wartości. ???

Tak, przeszlosc auta pokolizyjny... tym bardziej ze leasingodawca wie o calej sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...