Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe przyśpieszanie


beefrezer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po przewertowaniu setek tematów (dziura w dolocie, przepływomierze itp.) nie mogę dojść co jest z moim klekotem.

Wszystko było w porządku dopóki nie przejechałem się samochodem znajomego z tym samym silnikiem. Mój silnik przy jego to totalny muł!! :/

Nie wiem od czego zacząć, katalizator wywalony, ERG zaślepione, turbina wymieniona na regenerowaną, a auto jak jeździło tak jeździ. Nie czuje tak mocnego walnięcia po zmianie położenia VTN przy 2200 obr. tzn idzie lepiej niż na niższych obrotach ale to nie to co powinno być. Auto nie kopci zbyt mocno, przynajmniej nie na tyle żeby było to widać w lusterku, kont wtrysku dobry. Nie mam możliwości zrobić logów dynamicznych ani statycznych, ponieważ nie znam nikogo kto ma takowy kabel.

Patrzyłem ostatnio na przepływomierz, wygląda ok, po odłączeniu auto było słabsze, to normalne ale nie wiem, może mierzy źle.

Nie słyszę pod maską niepokojących gwizdów, szumów a za samochodem nie ma ostrego dymienia, wiec dziury w dolocie raczej nie ma. Dodam, że czasami samochód ma przebłyski, tzn. idzie lepiej niż wcześniej a potem znów to samo. Poza tym po dłuższej jeździe samochód wyraźnie słabnie tak by się męczył, zdarza się też, że silnik głośniej pracuje, co da się wyczuć przy jeżdżeniu, jak by się miał rozlecieć, kolejnego dnia pracuje jakby płynniej i ciszej. Wiem, że oczekuje wróżenia z fusów, ale starałem się opisać wszystko jak najlepiej tym bardziej, że nie mam gdzie zrobić logów. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Obawiam się ze nikt nie podejmie Ci się postawienia diagnozy bez kompletu logów...Jak to ładnie ujołeś .....

Wiem, że oczekuje wróżenia z fusów

W takim przypadku logi to podstawa ...

Kup sobie kabelek nie kosztuje aż tak wiele i zrób w końcu te logi ...

albo podjedź na jakiego spota może Koledzy Ci zrobią logi i zaraz coś doradzą ....inaczej wymienisz połowe silnika i wcale nie musi się poprawić na lepsze....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić kabel ale nie wiem który będzie odpowiedni. Słyszałem, że te kable za 30 zł nie nadają się żeby zrobić logi. Chyba, że ktoś mieszka niedaleko Wołomina czy Wyszkowa i chciałby mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę dojść co jest z moim klekotem.

Wszystko było w porządku dopóki nie przejechałem się samochodem znajomego z tym samym silnikiem. Mój silnik przy jego to totalny muł!! :/

a może auto Twojego Kolegi jest po czipsie i obaj o tym nie wiecie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego zacząć, katalizator wywalony, ERG zaślepione, turbina wymieniona na regenerowaną, a auto jak jeździło tak jeździ.

. I wlasnie tak wyglada naprawianie auta wyposazonego w komputer, sterowniki i czujniki nie uzywajac interfejsu diagnostycznego :wink: Dlatego zainwestuj troche pesos i kup kabel lub podjedz na spota jak kolega wyzej napisal. Tak wiec zagladam do magicznej kuli (Fusy sie skonczyly) i ta mowi zeby sprawdzic N75 i przewody podcisnieniowe :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego zacząć, katalizator wywalony, ERG zaślepione, turbina wymieniona na regenerowaną, a auto jak jeździło tak jeździ.

. I wlasnie tak wyglada naprawianie auta wyposazonego w komputer, sterowniki i czujniki nie uzywajac interfejsu diagnostycznego :wink: Dlatego zainwestuj troche pesos i kup kabel lub podjedz na spota jak kolega wyzej napisal. Tak wiec zagladam do magicznej kuli (Fusy sie skonczyly) i ta mowi zeby sprawdzic N75 i przewody podcisnieniowe :wink:

Turbo było ewidentnie padnięte (wyło niesamowicie i żarło olej, dlatego zostało wymienione, N75 również jest nowy, poza tym turbawa nie przeładowuje) a kolegi samochód raczej nie jest po chipie, jeździłem już 3 autami z silnikiem 110km, dwa silniki ze skody, jeden VW i jestem przekonany, że coś jest nie tak. Chyba, że wszystkie auta są po chipie xD

Kabelek kupiłem, tak więc niebawem zacznę czytać jak zrobić logi i wrzucę je tutaj. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kabel mam, zainstalowałem VAG-COM 311n2, ustawiłem itp. Już zrobiłem test, interfejs widzi samochód, wstępnie odczytałem błąd alternatora. Jutro będę miał trochę czasu, to rozgrzeje silnik i zrobie logi statyczne, będzie to pierwsza przygoda, wiec proszę o wyrozumiałość. Pozdro

---------- Post dopisany 30-09-2013 at 17:55 ---------- Poprzedni post napisany 29-09-2013 at 11:10 ----------

Wklejam logi statyczne, nie wiem czy wszystko zrobiłem jak należy, proszę o sugestie i wyrozumiałość

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - b472356ba538e.jpg

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 7600e254356cc.jpg

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - a3b822935cb85.jpg

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 9f01ad8c8130e.jpg

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 6fa1d4746aa10.jpg

Jeśli dobrze zrobiłem logi to w środę zrobię dynamiczne, napiszcie jakich grup logi zapodać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi zamieszcza się w dziale diagnostyka

dawkę jałowa w okolice 3,0mg można by zmienić, na pewno to ciut poprawi dynamikę

poczytaj kilka razy http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/

i zrób według mojego opisu:

silnik rozgrzany do 90C, kolejność robienia logów:

-dynamiczne(3 bieg, od 1000obr do 4000obr z pedałem w podłodze):

001

003

004

008

010

011

-statyczne(światła, nawiew, radio, klima, całą elektryka off):

000

001

003 w trakcie po 5s musnąć gaz

004

007

010

011

012

013

019

-basic setting:

000

003

004

011 nie zalogujesz bo ecu stary nie obsługuje tej funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, niebawem zajmę się tym. Dzięki za pomoc z kolejnością itp. Pozdr

---------- Post dopisany 01-10-2013 at 19:17 ---------- Poprzedni post napisany 30-09-2013 at 22:27 ----------

Witam. Zrobiłem logi statyczne według wskazówek, póki co statyczne, jutro dodam dynamiczne.

Link do wątku: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/prosba-analize-logow-288267/#post3807606

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...