Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[awx] problem po zmianie oleju [filmik]


Go0fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po zmianie oleju z Mobile 10w40 na Castrol 5w40 i przejechaniu kilku metrów (oczywiście wcześniej pochodził na wolnych obrotach) zaczęło coś piszczeć z silnika, było aż słychać w kabinie,po chwili było nadal słychać ale już słabiej, w tej chwili silnik wydaje taki dźwięk

na zimnym silniku

i na ciepłym

na trasie sprawdzałem wszystko działa poprawnie, turbina chodzi normalnie, auto nie traci mocy, przyśpieszenie w porządku,

tylko ten dziwny dźwięk od zmiany oleju :kwasny: wydaje mi się, że to tak jak by od rozrządu w tych okolicach :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam popiskuje ale po pierwsze to słaba jakość a po drugie nikt Ci nie powie na podstawie takich filmików czy coś mogło się stać. Tak mi się nasunęło na myśl, olej z pewnego źródła? Bo to jest dość dziwne że po chwili coś tam zaczyna się odzywać z silnika, bez urazy ale większość osób nie przykłada wagi przed wymianą i na słuch jest w stanie stwierdzić że jest wszystko wporządku a po wymianie człowiek bardziej się wsłuc**je czy czasem coś nie telepie, a sam miałem taki przypadek, ale inne auto inny silnik więc nie wnikajmy w to bo silnik był już wcześniej zajechany, podpiąć pod kompa, zrobić logi, jeśli uważasz że nic po za tym piszczeniem się nie zmieniło, może coś to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej (z naklejką castrol, produkcji 07.2013) i filtr (Mann) kupowany od kolesia z tego forum a dokładnie u Tom77, wcześniej (przed wymianą), nie miałem żadnych pisków, nie raz była podnoszona klapa i silnik pracował normalnie, jutro jadę na rozrząd z autem to zobaczymy, będę chciał od razu podpiąć go pod kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to brzmi troche jak slizgajacy sie pasek wielorowkowy. Masz u siebie napinacz hydrauliczny? Malem podobny problem w passacie AWX. Pojawial sie jesienia znikal latem. Zimny pasek po prostu popiskiwal. Tyle ze po dobrym rozgrzaniu silnika to delikatne popiskiwanie znikalo. Ale slyszalem ze podobne odglosy wydaje zajechany pompowtryskiwacz. Jak jedziesz na rozrzad to bedziesz ten pasek tez pewnie wymienial to niech Ci sprawdza napinacz. Jak chcesz wyeliminowac ten pasek to naloz miedzy rowki w jednym miejscu troche kremu do rak. Jak zniknie popiskiwanie to bedziesz wiedzial w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się,że ten dźwięk pochodzi z alternatora, prawdopodobnie coś wpadło do niego (nakrętka czy podkładka) :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawa rozwiązana, bo to było mocno zastanawiające, wymieniłeś olej i coś zaczyna być nie tak. Ważne że wszystko wróciło do normy. Życzę szerokości i zadowolenia z auta, niech służy.:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...