Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z pobieraniem oleju w A4 B8 2.0TFSI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem z moją A4 B8 2014r. 2.0 tfsi 211km Cbmp . Otóż bierze nadmierne ilości oleju, nie wiem czy spowodowane jest to czujnikiem bo od , pewnego czasu zaczął szwankować . Gdy wskaźnik pokazuje minimum oraz po wlaniu 1l Castrola 5w30 wyskakuje komunikat żeby upuścić olej. Spodziewam się również że może być to wada olejowa samochód bierze mi 1l na niecały 1km , nie wiem kompletnie jak się za to zabrać , pytałem się mechanika czy da się jakoś to zdiagnozować ale , powiedział mi że ciężko , dziś kupuje bagnet serwisowy i raczej z niego będę korzystał. Z góry dziękuję za pomoc 

Opublikowano
Godzinę temu, Adamuss02 napisał(a):

pytałem się mechanika czy da się jakoś to zdiagnozować ale , powiedział mi że ciężko

Zmień mechanika.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki ale nie pomogłeś ;)

Opublikowano

Sam sobie musisz pomóc zmieniając mechanika, skoro Ty oraz Twój mechanik nie potraficie znaleźć przyczyny wysokiego poboru oleju. Ja za Ciebie tego nie zrobię, nie wiem czego tutaj oczekujesz. Mam Ci wróżyć na podstawie tego co tu napisałeś nie mając przed sobą auta?

Powiem tylko tyle, w pierwszej kolejności zweryfikowanie czy olej wydostaje się na zewnątrz (wycieki), czy do wewnątrz silnika.

Jeżeli nie na zewnątrz, to musi uchodzić do wewnątrz silnika, bo czarów nie ma i tak po prostu nie zniknął. Jeżeli do wewnątrz, to albo zostaje spalany albo przedostaje się do obiegu płynu chłodniczego. Jeżeli nie ma go w zbiorniczku płynu chłodniczego, to zostaje spalany. A jak sprawdzić czy zostaje spalany wystarczy zajrzeć do komory spalania (endoskopem). 

To są naprawdę rzeczy, których nie trzeba tłumaczyć osobie, która zwie się mechanikiem samochodowym. To są podstawy diagnozy w tym zawodzie i jeżeli ktoś tego nie potrafi wykonać, to musisz jechać do kogoś innego, chyba że chcesz żeby najpierw powymieniał Ci pół auta Twoim kosztem.

 

 

 

Opublikowano

Muskel1 wybacz koledze, widać że swieżak na forum jak i pewnie w uzytkowaniu auta :/

Opublikowano

On nie musi się znać, nie każdy to musi. Dlatego napisałem mu aby zmienił mechanika, bo on powinien się znać?

Opublikowano
  • Autor

Dobrze spróbuję podjechać do mechanika który będzie miał endoskop, wycieków nie ma oraz w płynie chłodniczym też , chce na początku sprawdzić czy czujnik nie jest popsuty bo od pewnego czasu zaczął świrować przy wlewaniu oleju samochód kupiłem niedawno i jest to moja pierwsza Audica

Opublikowano
  • Autor

Mój mechanik jest naprawdę dobry robił już wady olejowej , mam znajomego który u niego pracuje oraz opinie na internecie są naprawdę wiarygodne 

Screenshot_2024-05-09-11-15-21-918_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Opublikowano

Więc pewnie nie ma ochoty lub czasu na pracę przy Twoim aucie, dlatego stwierdził, że ciężko to zdiagnozować. Innego logicznego wytłumaczenia nie znam.

Opublikowano
  • Autor
16 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Zmień mechanika.

 

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Sam sobie musisz pomóc zmieniając mechanika, skoro Ty oraz Twój mechanik nie potraficie znaleźć przyczyny wysokiego poboru oleju. Ja za Ciebie tego nie zrobię, nie wiem czego tutaj oczekujesz. Mam Ci wróżyć na podstawie tego co tu napisałeś nie mając przed sobą auta?

Powiem tylko tyle, w pierwszej kolejności zweryfikowanie czy olej wydostaje się na zewnątrz (wycieki), czy do wewnątrz silnika.

Jeżeli nie na zewnątrz, to musi uchodzić do wewnątrz silnika, bo czarów nie ma i tak po prostu nie zniknął. Jeżeli do wewnątrz, to albo zostaje spalany albo przedostaje się do obiegu płynu chłodniczego. Jeżeli nie ma go w zbiorniczku płynu chłodniczego, to zostaje spalany. A jak sprawdzić czy zostaje spalany wystarczy zajrzeć do komory spalania (endoskopem). 

To są naprawdę rzeczy, których nie trzeba tłumaczyć osobie, która zwie się mechanikiem samochodowym. To są podstawy diagnozy w tym zawodzie i jeżeli ktoś tego nie potrafi wykonać, to musisz jechać do kogoś innego, chyba że chcesz żeby najpierw powymieniał Ci pół auta Twoim kosztem.

 

 

 

 

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

On nie musi się znać, nie każdy to musi. Dlatego napisałem mu aby zmienił mechanika, bo on powinien się znać?

 

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Więc pewnie nie ma ochoty lub czasu na pracę przy Twoim aucie, dlatego stwierdził, że ciężko to zdiagnozować. Innego logicznego wytłumaczenia nie znam.

Okej , jeżeli była by to wada olejowa to na czym by polegała taka naprawa? 

Opublikowano

Przede wszystkim wymiana tłoków i pierścieni, oraz elementów, które zostaną zweryfikowane jako konieczne do wymiany. Skoro Twój mechanik naprawiał już wady olejowe, to zapytaj jego z czym musisz się liczyć.

 

Opublikowano

@Adamuss02

zobacz filmiki takie jak te to będziesz wiedział co się wymienia i ile to kosztuje:

 

 

 

 

 

 

 

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Masz problem z złopaniem oleju?

Zacznij od tego: 

 

Edytowane przez Raceman

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.