Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bierze olej - A4, 1.9 TDI, quattro, 2003r, 155tys km przebiegu


Drac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prawdopodonie bede ogladal w poniedzialek auto jak w temacie (oczywiscie nie sam, wespre sie Rogalem). Na moje pytanie, czy bierze olej, wlasciciel odpowiedzial, ze tak, ze bierze 1litr na 15tys km i ze podobno to normalka, prawda to? Pytanie do posiadaczy quattro 1,9 TDI oraz majacych z tym doswiadczenie forumowiczow. Ja znam jedynie taka regule - bierze olej, znaczy sie cos sie dzieje z silnikiem lub sie konczy...

Czy moze orientujecie sie (tylko prosze o niezgadywanie osob nie posiadajacych quattro) :), ile pali na 100km w jezdzie po miescie (Warszawa, korki)?

O awaryjnosci quattro czytalem tu, ze nie ma problemow w porownaniu do napedu na jedna oske, takze nie pytam, chyba, zeby ktos chcial cos dodac o ewentualnych wadach przy quattro :).

Pozdrawiam wszystkich,

Drac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim poprzednim 1,9 TDI Q z 2003 nie bylo takiego poroblemu, nie bral wlasciwie nic, od 15 do 15 tys km nie musialem nic dolewac, a sprawdzalem bagnet ;)

a gdzie bedziesz ogladal to auto ? w lublinie ? :D tam jest jedno 1,9 Q, nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuje istrukacja audi a4 - To jest normalne ze silnik zuzywa olej , zaleznie od stylu jazdy oraz warunkow motor moze zuzywac do 0,5 L na 1000 km. w pierwszych 5000 km zuzycie moze byc wieksze. u mnie jeden 1 L na 15 000 km to standard , aczkolwiek ja duzo jezdze po austostradach z duzymi predosciami 180 i wicej wiec olej potrzeby jest do smarowania turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...