Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie amory zalozyć wymieniając sprezyny 1BA na 1BE? pilne!


Nizin5

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam a4 b5 tdi 90 km kombi 2001r, mam ori zawieszenie 1BA, amorki mam szroty do wymiany i przy okazji jak bedzie wszystko na wierzchu to wymieniłbym same spręzyny na 1BE zeby audi troche siadła. i teraz pytanie czy moge założyć nowe zwykłe amory np sachs monroe kajaba takie jak do 1BA i czy nie bedą one sie gryzły i czy bedzie wszystko grać wtedy ze sprężynami 1BE. przeszukałem forum i nie znalazłem niestety w 100% zadawalającej mnie odpowiedzi :kwasny: z góry dzięki na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe amory szybko padną . Pod takie spręzyny to np. Kayaba Ultra SR ( mam z tyłu , przodu jeszcze nie założyłem , ale również posiadam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kayaba nie rozróżnia do tego modelu 1BA/1BE - i Excel G (bardziej miękki),i Ultra SR (twardy) będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kayaba nie rozróżnia do tego modelu 1BA/1BE - i Excel G (bardziej miękki),i Ultra SR (twardy) będą pasować.

Wiem, ze nie rozróżnia. Ale z doświadczenia wiem , ze Excel G są bardzo miękkie i nie wiem jak to zagra z twardszymi i krótszymi spręzynami.

Fizycznie wiadomo , ze wsadzić się da..

---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 20:53 ----------

ps. gdy kupiłem swoje auto z tyłu ktoś wsadził zwykłe std amory ( zapewne osoba któa sprowadziła do Polski auto , w moje ręce trafiła po 4 mcach od sprowadzenia ) . Tył był nieprzsewidywalny , wyrzucało z zakrętów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym tygodniu zalozylem do swojego avanta 1be Excel G i jest imho twardo, z tego co dowiedzialem sie tu na forum ultta sr to juz poziom twardosci wrecz sportowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym tygodniu zalozylem do swojego avanta 1be Excel G i jest imho twardo, z tego co dowiedzialem sie tu na forum ultta sr to juz poziom twardosci wrecz sportowy :)

Co to jest 1BE Excel-G, bo nie bardzo rozumiem ? Amor Kayaby to zamienni zwykłego seryjnego amortyzatora Audi, więc nie wiem w czym rzecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - rozwinięciu skrótu myślowego :): amortyzatory Kayaba z liniii produktowej Excel G - które założyłem do swojej zawiechy 1BE. Rzecz w tym że Kayaba nie różnicuje swoich podeli pod zawieszenie 1BA i 1BE w Audi, więc przynajmniej w teorii i seria Excel G (bardziej miękkie) i Ultra SR (twardsze) pasują do obu typów zawieszeń - przy czym zakładanie Ultra SR do sprężyn 1BA raczej nie ma sensu.

Karol - może i nie, ale ja mam kombi gnojowóz więc rajdówki i tak nie chciałem z niego robić, ten Excel ze sprężyną 1BE jest wystarczająco twardy żeby w zakrętach pewnie się prowadził, ale nie na tyle żebym zęby zagryzał na dziurach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam avanta i nie mam rajdówki :wink: na sprężynach 1BE miałem zwykłe amory i nie odpowiadało mi zachowanie na garbach, podbijało i bujało. Sądzę, że każdy miękki/miększy amor będzie powodował takie zachowanie budy. Jak wsadziłem czerwone sachsy to było ok, ale jak dałem amory KW z kitu -35 to było super :decayed: póżniej wrzuciłem jeszcze sprężyny AP -35 i z tego zestawu byłem najbardziej zadowolony jeśli chodzi o komfort i pewność prowadzenia. Teraz mam gwinta MTS i oprócz możliwości regulacji to nie widzę żadnych zalet tego "produktu", jest za miękki i lubi dobijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...