problem z oponami

fotograf87

W mojej niuni zaczęło "lizać" na przodzie opony... dokładnie od strony wewnętrznej (ok. 2cm). Mechanik znalazł delikatne luzy na wahaczach. Wymieniłem cały komplet 8 szt. plus łączniki stabilizatora. Ustawiono mi zbieżność. (byłem już w 3 najlepszych w mieście zakładach) Ze względu na obniżone zawieszenie, przednie koła stoją lekko w negatywie. Koło lewe 1,30 stopnia a koło prawe 1,18 stopnia. Każdy warsztat tłumaczy, że przy obniżeniu nie da się tego uniknąć. Na tym zawiasie jeżdżę prawie 4 lata i od ponad pół roku mam problem. Dodam, że zawias EIBACH Pro System -30mm. W ubiegłym roku zamontowałem stabilizator RS4... czy problem mógł się pojawić właśnie przez ten stabilizator? Gdzie szukać przyczyny. "Liże" zarówno 18stki jak i 17stki (zimówki)

Doradzicie coś ????

POMOCY

tylko nie da się tego w żaden sposób wyregulować

---------- Post dopisany at 18:47 ---------- Poprzedni post napisany at 18:46 ----------

koła stoją delikatnie w taki sposób / \

sorry.. zamotałem.... zaraz wstawię SCAN wyniku zbieżności ;]

---------- Post dopisany at 19:14 ---------- Poprzedni post napisany at 18:58 ----------

https://www.dropbox.com/s/2dbd057molwjqsb/001.jpg zobaczcie wynik GEOMETRII KÓŁ

Dziwne to nie mcperson że jak obniżasz to się kładzie.Albo miała dzwon z czołgiem albo te nowe wachacze nie halo. Jakiej firmy. Ja bym troszkę bardziej na plus zbieznoscia poszedł.

Tapatalk 4.

auto w 100% bezwypadkowe... wahacze oryginał LEMFORDER... ok kolegi z forum...poza tym zaczeło "lizac" opony na starych wahaczach.

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 19:32 ----------

tak mysle, czy pomoże coś zabranie stabilizatora od RS4 i założenie oryginalnego ;/

Bo kąta się nie da.

Jak masz koła tak /\ to sciera od zewnętrznej,

Jak zrobisz tak \/ to od wewnętrznej.

Tapatalk 4.

Nie bo mowisz o kącie dalej a ja o zbieznosci a ty ja masz /\

Teraz to jaja wyszly i nie wiem jak Ci wytłumaczyć ze ty na koła patrzysz od przodu lub tylu a ja z góry.

Tapatalk 4.

rozumiem... czyli kąt pochylenie mam tak /\ (patrząc z góry) a zbieżność mam minimalnie na plusie czyli jedne koło w prawo a drugie delikatnie w lewo ... dobrze już rozumiem?

Dokładnie ale delikatnie.

Chyba jakiś meczyk jest bo nikogo nie ma. Potem może jeszcze coś inni wymyślą.