Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Oświetlenie wnętrza i alarm

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

Od jakiegoś miesiąca mam problem z alarmem i oświetleniem wnętrza...

Mianowicie problem polega na tym, że jak zamykam auto z alarmem to po 10 sekundach sygnalizuje mi, że mam otwarte drzwi i po chwili zaczyna wyć - udało mi się ustalić, że w bagażniku świeci się cały czas lampka...

Po kilku dniach doszedł problem z oświetleniem wnętrza - czasami lampka tylko się "żarzy", czasami w ogóle się nie włącza, czasami tylko mrugnie...

Kilka dni temu doszedł jeszcze problem z centralnym zamkiem(z pilota) - klikam żeby zamknąć auto i widzę, że drzwi z tyłu chcą się zamknąć ale od kierowcy nawet nie drgnie ten przycisk i muszę klikać aż się zamknie...

Gdzie mam szukać przyczyny? patrzyłem ostatnio na bezpieczniki - wygląda, że jest wszystko OK... jest jakiś moduł, przekaźnik który jest/może być odpowiedzialny za takie objawy?

P.s. Alarm jest niefabryczny :decayed:

Opublikowano

Sprawdź najpierw te lampkę w bagażniku, ona nie powinna palić się cały czas.

Czy działają ci wszystkie włączniki w drzwiach? Tzn. czy zapalają się lampki wewnątrz samochodu i gasną po zamknięciu drzwi (oczywiście po czasie)

Następnie sprawdź pompkę od centralnego może zimne luty (u mnie tak było, a ten sam rocznik).

Opublikowano
  • Autor
Sprawdź najpierw te lampkę w bagażniku, ona nie powinna palić się cały czas.

Czy działają ci wszystkie włączniki w drzwiach? Tzn. czy zapalają się lampki wewnątrz samochodu i gasną po zamknięciu drzwi (oczywiście po czasie)

Następnie sprawdź pompkę od centralnego może zimne luty (u mnie tak było, a ten sam rocznik).

Lampkę sprawdzałem w bagażniku - rozbierałem nawet czujnik w klapie i wydaje się, że jest OK... dlatego zastanawiam się nad jakimś modułem który tym steruje..

Przed chwilą sprawdzałem czujniki w drzwiach i wyglądało to tak:

Na początku lampa w ogóle nie świeciła jak była ustawiona na otwarcie drzwi, więc wyjąłem ją i włożyłem żarówkę w kostkę - nie świeciła... zdjąłem osłonę od bezpieczników, wyjąłem bezpiecznik od oświetlenia jest dobry więc włożyłem go z powrotem ale nic się nie zmieniło...

Poruszałem wszystkimi przekaźnikami które są za skrzynką bezpieczników - bez zmian, zauważyłem luźny przewód który leżał dość głęboko więc postanowiłem go sięgnąć (musiałem włożyć głęboko rękę) okazało się, że to jakiś przewód od alarmu ale on chyba nigdy nie był podłączony(poszukam w instrukcji od czego on jest) w każdym razie żarówka zaczęła świecić więc wydawało mi się, że to jakiś przekaźnik który musiałem poruszyć jak tam grzebałem :banan: jak już zaczęła świecić to sprawdziłem wszystkie drzwi, światło się zapalało i gasło(było słychać chyba przekaźnik z okolić prawego tylnego koła?). Lampka w bagażniku świeci się nawet jak zamknę centralnym zamkiem...

Stwierdziłem, że skoro lampka zaczęła świecić to i tak sukces więc wróciłem pod blok, zgasiłem auto wyjąłem kluczyk i lampka tylko mignęła i to by było na tyle ze świecenia lampki... co steruje oświetleniem? może jakiś przekaźnik się zacina...?

Opublikowano

Nie ma sterownika w naszych rocznikach. Wszystko jest w pompce od centralnego.

Jeśli chodzi o lampkę w bagażniku to po odłączeniu włącznika też się pali?

Sprawdź te luty w pompce. Poza tym jak ją wyjmiesz (jest z tyłu z prawej strony) zobacz czy coś nie jest nadpalone, jeśli nie to te luty.

Jeśli nie da to zamierzonego efektu to pozostaje szukanie w instalacji. Jeśli nie masz książki sam naprawiam daj znać. W niej są schematy elektryczne.

Opublikowano
  • Autor

Cześć,

Dziś centralny przestał działać w ogóle :facepalm: wytargałem moduł i faktycznie okazało się, że były zimne luty(2 albo 3) poprawiłem je i wydaje się, że centralny działa(ale przetestuję go jeszcze bo czasami też działał dłużej a później znów szalał...).

Jeśli chodzi o lampkę w bagażniku to z tego co pamiętam to świeciła nawet po odłączeniu czujnika(sprawdzałem to jakiś czas temu) :slina: dziś jak wypiąłem moduł centralnego to lampka nadal świeciła... Alarm nadal nie daje się włączyć, sygnalizuje otwarcie drzwi i po chwili wuje :doh:

Na pewno niema żadnego modułu oświetlenia?

Opublikowano

Masz dobry opis auta (1995)?

U mnie nie ma żadnego modułu.

Jeśli chodzi o lampkę w bagażniku sprawdź przewody przy włączniku. Może gdzieś jest przetarty kabel?

Opublikowano
  • Autor

Cześć,

Książkę "Sam naprawiam AUDI A4 B5" mam jeśli o to pytasz :-)

Przemyślałem sprawę i faktycznie coś może być z tymi przewodami albo ciągle coś dolega modułowi centralnego... bo po poprawieniu tych lutów centralny działa, lampka wewnątrz auta również działa :-)

Na wolnej sobocie wyciągnę moduł i sprawdzę czy niema zwarcia pomiędzy włącznikiem w klapie a samym modułem...

Póki co, dziękuję za pomoc :-) jak już się uporam z tym to dam znać co było ;)

Opublikowano

Chodzi mi o rocznik w opisie 1995 sedan. Bo młodsze roczniki miały moduł komfortu.

Opublikowano
  • Autor
Chodzi mi o rocznik w opisie 1995 sedan. Bo młodsze roczniki miały moduł komfortu.

ja właśnie mam 95r. :-)

Opublikowano

a powiedz gdzie ta pompka od centralnego sie znajduje?? moze w dwiach od kierwocy?? bo ja mam blad na vagu odnosnie braku komunikacji co to moze byc?

Opublikowano
  • Autor

w moim roczniku jest w bagażniku, pod wykładziną... jakby pod prawą lampą :-)

Opublikowano

Pompka jest w bagażniku po prawej stronie, musisz zdjąć tą wykładzine co masz z boku i tam w takiej gąbce będzie pompka:wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.