Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bucząca pompka centralnego zamka?!


blant88

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Z góry mówie że niewiem czy pisze w dobrym dziale ale chodzi o to że jak zamykam czy otwieram auto to cały czas słychać pompkę jak pracuje (buczy) może ktoś z was miał taki przypadek i rozwiązał problem , a auto zamyka/otwiera sie bez problemu tylko słychać jak pompka buczy przez 5-10 sekund i później sie uspokaja

z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka ma regulację czasu otwarcia i zamknięcia ,proponuje podjechać do jakiegoś elektro niech ustawi to na 2 sek.

Jak nie da rady to w niedługim czasie musisz szukać drugiej pompki lub środka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś odkryłem zależność że im akumulator słabszy tym pompka dłużej pracuje. Było to tak że robiłem coś przy zamkach i często pilotem zamykałem i otwierałem aż za którymś razem po zamknięciu pompka nie wyłączyła się tylko jakby dalej pracowała. Rozłączyłem szybko akumulator. Jak podłączyłem z powrotem to pompka już była cicho ale nie odpaliłem silnika bo się okazało że częstym zamykaniem i otwieraniem rozładowałem akumulator. Po naładowaniu akumulatora wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś odkryłem zależność że im akumulator słabszy tym pompka dłużej pracuje. Było to tak że robiłem coś przy zamkach i często pilotem zamykałem i otwierałem aż za którymś razem po zamknięciu pompka nie wyłączyła się tylko jakby dalej pracowała. Rozłączyłem szybko akumulator. Jak podłączyłem z powrotem to pompka już była cicho ale nie odpaliłem silnika bo się okazało że częstym zamykaniem i otwieraniem rozładowałem akumulator. Po naładowaniu akumulatora wszystko wróciło do normy.

może i też tak być u mnie bo aku juz mam tez nie za dobre :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się działo i za jakiś czas przestało działać. Okazało się że wirnik w kompresorku się rozleciał.

Regeneracja ( chyba wymienili z innego) to koszt 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś odkryłem zależność że im akumulator słabszy tym pompka dłużej pracuje. Było to tak że robiłem coś przy zamkach i często pilotem zamykałem i otwierałem aż za którymś razem po zamknięciu pompka nie wyłączyła się tylko jakby dalej pracowała. Rozłączyłem szybko akumulator. Jak podłączyłem z powrotem to pompka już była cicho ale nie odpaliłem silnika bo się okazało że częstym zamykaniem i otwieraniem rozładowałem akumulator. Po naładowaniu akumulatora wszystko wróciło do normy.

może i też tak być u mnie bo aku juz mam tez nie za dobre :facepalm:

jednak to nie przez aku , stawiam na ten wirnik :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem to samo okazalo sie ze dziurka w silowniku zamka lewych tylnich drzwi ten sam objaw ? najlepeij jak otwierasz zamykasz pilotem przylóz ucho do kazdego zamka i bedziesz szlyszal syczenie pozdrawaim zamek na allegro okolo 40 zl i mi juz ponad rok dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo dziura w układzie , albo wirnik juz daje d*py i długo pompuje ,i mnie kidyes w b5 buczała buczała,i roleciał sie wirnik a ona dalej buczała, a tu masz na zapas temat o pompkach , ale oby to nie wirnik.

---------- Post dopisany at 23:59 ---------- Poprzedni post napisany at 23:59 ----------

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/kompresorek-centralnego-zamka-289758/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pompka padła całkiem świecą tylko migacze ,a pompka tylko cyka i nie otwiera auta, nawet klapki do wlewu paliwa nie umiem teraz otworzyć i jak tutaj teraz zatankować :facepalm: i raczej czeka mnie wymiana wirnika :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod fotelem z tylu sa wiazki od centralnego zamka chodzi mi o te rurki ,rozepnij je i sciagaj powietrze z nich ustami napewno sie wlew otworzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod fotelem z tylu sa wiazki od centralnego zamka chodzi mi o te rurki ,rozepnij je i sciagaj powietrze z nich ustami napewno sie wlew otworzy

zrobiłem własnie w ten sposób ,a w pompce poszedł wirnik cały sie rozpadł ale zamówilem juz i mysle ze bedzie wszystko 0k :decayed:

---------- Post dopisany 07-03-2014 at 14:14 ---------- Poprzedni post napisany 21-02-2014 at 14:35 ----------

wirnik wymieniony i wszystko teraz gra jak należy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...