Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewane Lusterka Problem z prądem


Aron21

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły pierwsze przymrozki i zaczął się problem z grzanymi lustrami . Zakupiłem na forum kpl lusterek sprawnych gdyż stare nie grzały . Podłączyłem no i problem jest taki że nie grzeją . Sprawdzam miernikiem przejście w macie i wszystko gra i zaczyna się problem gdy sprawdzam prąd na kablach od lusterka . Na kablach prąd powinien być po włączeniu Ogrzewania Tylnej Szyby a u mnie jest po zapłonie :shock3: .Jak włącze ogrzewanie tylnej szyby to spada tylko napięcie . No i co jest nie tak ?? Pytałem pare osób i każdy mówi że nie powinno być prądu po zapłonie tylko po włączeniu przycisku . Lustra przedlifty więc nie mają termostatu . Miał ktoś może coś takiego ?? Instalacja jest oryginalna nic nie było grzebane gdyż sprawdziłem jak idze kabel do włącznika od grzania . Bezpieczniki wszystkie OK .

W czym tkwi problem że lusterka nie grzeją ??

Model 1996r .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a4 lustra grzeją po zapłonie, z tego co pamiętam jedno bierze około 5 W. Na forum jest wątek jak przerobić grzanie po zapłonie na grzanie po tylnej szybie. Jak lustra nie grzeją, a prąd dochodzi, to przeczyść wtyczki, albo daj nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po zapłonie to nawet i lepiej bo nie raz nie potrzebuje podgrzewać tylnej szyby bo lusterka mi wystarczą . Sprawdzę te wtyczki dzisiaj zaprawie od nowa i zobaczę jutro jaki będzie efekt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz po zapłonie, to w lusterkach na matach powinien być termistor dzięki któremu grzanie włącza się z automatu poniżej 5st.C. Problem w tym, że termistory lubią się przepalać.

Jeżeli kupiłeś lusterka bez termistorów, to maty szybko się spalą pod ciągłym obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...