Skocz do zawartości
IGNOROWANY

filtr paliwa - wystarczy zwykły filtron ?


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Jest to mój pierwszy diesel , więc dlatego nieraz wolę zadać niby proste/głupie pytanie , niż być potem polakiem mądrym po szkodzie .

Czy wystarczy że kupię jakiś Filtron lub jakiś inny zamiennik . Czy też koniecznie szukać mann'a .

Filtr planuje wymieniać zawsze przed zimą .

ps Filtr który jest obecnie siedzi w aucie został założony w Listopadzie 2012 .

Auto od tej pory przejechało tylko 7tyś.km. .

Wymieniać, czy spuścić tylko syf ?

A4 B5 99r. TDi AFN 110KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu kupił bym innej marki ..Np Knechta ..czy Mann Filter ..Ale jeśli tylko masz przejechane na tym filtrze jak podałeś 7 .tyś. to nie ma sensu wymieniać .Przynajmniej jest takie moje zdanie :wink:

spuścić tylko syf ?

Jak to będziesz robił to uważaj by dobrze potem odpowietrzyć ....

Ja nigdy nie praktykuje tego ..to zależy na jakich stacjach tankujesz paliwo ...Jeśli masz pewną stację z dobrym paliwem to bym sobie odpuścił . Ale możesz to wykonać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens to się dowiesz jak poznasz ceny filtrów obydwu marek.

Jak jest nie duża różnica to Mann, Knecht, a jak duża przebitka to Filtron.

Ja tam jeżdżę na Mannie, filtr paliwa z tego co wiem należy wymienić po 30-40tyś przebiegu.

Edwardzie... widzę że robisz "pakiet" startowy... swojemu TDI.

Filtry zazwyczaj polecamy Mann - kabinowy (węglowy), powietrza, paliwa, oleju...

Olej full syntetyk 5W40, MOTUL X-Cess 5W40.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15tys. to trochę za często, szkoda kasy, śmiało można jeździć na filtronie 30-40tys., chyba że lejesz paliwo niewiadomego pochodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie o ile tańszy...

Osobiście nie wiem bo tylko raz zmieniałem filtr zaraz po kupnie na Mann'a

A siedział ori Audi-VW :naughty: Niemieckie panie.. :grin:

No i FILTRON będzie Made in Poland, wspieramy polskie miejsca pracy i konta zagranicznej finansjery :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam filtrona nie preferuje .Znajomy mechanik pracujący w warsztacie samochodowym opowiadał o przypadkach z zatartymi pompami oleju bo filtr oleju się rozleciał i jego części wpadły do pompy czy coś takiego .Oczywiście filtr był filtrona i rozmowa przy okazji w hurtowni kiedy kupował części do swojego auta.Ogólnie ten znajomek jest oszczędną osobą w hurtowni powiedział że chce jakikolwiek manny,knecht aby nie filtron.Inną sprawą jest że mogła być taka seria,no ale plama zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Bosch i Mann to ten sam produkt. Filtrona wrogowi nie polecam bo raz że jednowarstwowy i syf przepuszcza można sprawdzić na wadze sporo lżejszy od konkurencji dwa olejowy kiedyś mi się rozpadł. Skoro polska mnie pierdo... to ja polskie też. U nas wiadomo jak jest polak polakowi wilkiem.

Wysłane Pocztą Polską przy pomocy listonosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc Panowie.

Już po zabiegu ,a właściwie po zabiegach .

Oba filtry (oleju i paliwa) wsadziłem boscha .

ten filtr paliwa dosyć drogi 60zł.

Ale za rok się zastanowię czy nie wystarczy spuścić syf , jak dużego przebiegu nie zrobię .

Oleju 20zł, także w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z mojej strony pytanko...

Odnośnie filtra Knecht/MAHLE

Pamiętam że podczas ostatniego wyścigu Le Manche Audi miało loga MAHLE na swoich pojazdach.

Więc kto robi filtry dla Audi ?

1013942_391396270969480_525389449_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z mojej strony pytanko...

Odnośnie filtra Knecht/MAHLE

Pamiętam że podczas ostatniego wyścigu Le Manche Audi miało loga MAHLE na swoich pojazdach.

Więc kto robi filtry dla Audi ?

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/1013942_391396270969480_525389449_n.jpg

robią mann, knecht, ufi, hengst, i pewnie z powietrza i filtron się znajdzie bo także był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawana stosuje MAHLE, dwa ostatnie moje filtry oleju Filtrona przepuszczały, podobno niektóre partie tych filtrów sa poprostu wadliwe. Dlatego filtrona do oleju odpuszczam sobie całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupuje Filtrona i jak narazie nie zawiodłem się

kiedyś kupiłem filtr oleju Boscha to był w środku pordzewiały:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jeździłem na filtronach i nigdy nie miałem żadnego zastrzeżenia do tych filtrów. Jeśli komuś przepuszczał to na 99% źle dokręcony. Pół roku temu kupiłem dwa zestawy z WF Sędziszów i też nie ma żadnych problemów. Wyciągnięte ze sprowadzonego samochodu filtry powietrza i kabinowy boscha wcale nie odbiegały jakością wykonania od wkładanych sędziszowskich.

to tylko filtry do samochodu, ważniejsza jest ich regularna wymiana niż marka na opakowaniu. Zwłaszcza, że i tak pewnie większość robi jedna fabryka. Wcale bym się nie zdziwił gdyby był to Filtron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...