Na co zwrócić uwagę przy kupnie 1.8T!

_Emil_

W pierwszej kolejności ja bym zwrócił uwagę na olej (tylko syntetyk i te silniki raczej lubią lepsze oleje typu Motul, LM, niz castrol), stan silnika, turbo, jak masz możliwość, to zajrzyj do pompy (smok) to Ci trochę powie... kiedy rozrząd był robiony, jak się poprzedni własciciele z nim obchodzili... Ogólnie sporo było na forum o 1.8T i jego zakupie, przejrzyj chociażby ten temat:

dobrze zajrzec do rury od ICka dolnej i zobaczyc czy duzo oleju wyleci po odkreceniu jej

druga sprawa przez otwory swiec poswiecic latarenka czy denka tlokow nie sa mokre od oleju

3 sprawa cisnienie sprezania i oleju - warto sprawdzic jesli cisnienie oleju jest dobre to reszta elementow generalnie powinna byc w dobrym stanie, jak cisnienie slabe to nie wiadomo jak dlugo auto jezdzilo na slabym cisnieniu i wszystko moze byc zuzyte w srodku - od turba, po walki rozrzadu, napinacz lancucha i panewki na korbowodzie

Kolego, jak Ty chcesz sprawdzić smok przy zakupie auta? :grin: Czekaj Pan czekaj, spuścimy olej, popuścimy kilka śrub, opuścimy sanki i pooglądam sobie smoka, w którym i tak nic nie zobaczysz.

:thumbup1:

---------- Post dopisany at 02:49 ---------- Poprzedni post napisany at 02:48 ----------

Jak będę sprzedawać auto i ktoś się pokieruje Twoją radą i rypnie testem o sprawdzeniu smoka, to posikam się ze śmiechu :polew: