Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaświeciła się kontrolka kierownicy


marcin2685

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega rzucił problem z typu "archiwum X". Ja stawiam na 'Reifendruck zu gering' :naughty:

ups ... :embarrassed: no ja właśnie miałem tą na myśli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie bardzo... czerwona kontrolka w ksztalcie kierownicy i w ksiazce serwisowej jest opisana jako ELEKTROMECHANISCHE LENKUNTERSTUTZUNG

elektromechaniczne wspomaganie kierowania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka kierownicy sygnalizuje usterkę w elektromechanicznym układzie wspomagania kierownicy

Jest ona kontrolką dwu funkcyjną może zapalić się na żółto lub czerwono.

Jeżeli zapali się na żółto sygnalizuje to drobną usterkę i nie powinno wpływac to na funkcjonowanie układu wspomagania - choć należy udać się do serwisu lub do kolegi na diagnozę VAGiem

Jeżeli zapali się na czerwono sygnalizuje to poważną usterkę i może jednocześnie przestać działać układ wspomagania - w tym wypadku wymagana jest szybka diagnoza problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cos bardziej konkretnego?

pierwsze elektrohydrauliczne wspomagania modelach VAG 2004-2006 nie należało do trwałych tak wiec być może usterka jest poważna i wymaga wymiany układu wspomagania ... czego oczywiście ci nie życzę. Jedź do serwisu im wcześniej tym lepiej bo może uda się coś odratować ;)

Rozumiem, że wspomaganie ci działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wspomaganie dziala.

Wczoraj bylem u mojego mechanika ale pozyczyl program i kabel koledze i nie mial mi jak sprawdzic ogladal silnik i mowi ze nic nie widzial z zewnatrz i musi sprawdzic VAGiem. dzisiaj jade do niego na VAGa[br]Dopisany: 07 Sierpień 2008, 15:15 _________________________________________________no wiec bylem u mechanika i VAG nic nie pokazal. mechanik mowi ze moglo byc to spowodowane spadkiem napiecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik mowi ze moglo byc to spowodowane spadkiem napiecia

Zgadza się kontrolka ta (od elektrohydraulicznego wspomagania), podobnie jak i kontrolka od ABS zaświeci się jeżeli napięcie w instalacji spadnie poniżej 12V, jednak może mieć to miejsce jedynie podczas odpalania samochodu i to przy słabym aku.

Jeżeli zaświeciła ci się ta kontrolka podczas normalnej jazdy a wspomaganie działa bez zarzutu przy braku błedów w VAGu to faktycznie przyjrzał bym się instal. elektrycznej bo skoro masz takie spadki napięcia to nie jest to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka zaswiecila sie podczas jazdy i nie chce zgasnac swieci sie caly czas wspomaganie dziala, wiec musze sprawdzic elektryke tak??

Jeżeli świeci się cały czas to nie możliwe żeby napięcie w instalacji cały czas było poniżej 12V poza tym wtedy powinna również świecić się kontrolka od ABS w takim wypadku jestem przekonany na 100% ze to usterka układu wspomagania.

W takim wypadku Serwis Serwis i jeszcze raz Serwis.... znajomy mechanik nie koniecznie może pomóc, skoro błedów nie było.

Z doświadczenia powiem ci jedź do Skody lub Seata tam będziesz miał tańszą diagnostykę/naprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam od czasu do czasu w 2 aucie caddy 2.0sdi i dzieje mi sie to tylko dlatego ze nim sporadycznie jezdze i akumulator odmawia mi posłuszenstwa, naładowałem aku i kontrolka sama gasnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...