Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metaliczny odgłos i podwyższone obroty podczas odpalania na zimnym


colak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam tak problem w swym AVJ mianowicie sprawa wygląda następująco tylko na zimnym silniku podczas odpalania słychać metaliczny dzwiek przez ok 3-4 sek. zakładam iż jest to sprawa łańcuszka i napinacza hydraulicznego ale podczas tego odpalania nie wiem dlaczego wskakuje mi na obroty 2-2,5 tyś i tak przez ok 3-4 sek. i tem metaliczny dziek z tego powodu jest silniejszy. Wg. mnie negatywnie wpływa to na silnik ponieważ że własnie podczas rozruchu na zimnym są tak wysokie obroty co może być przyczną że te obroty przez chwilę są tak wysokie ? chciałbym napierw sie uporać z tymi obrotami a następnie wymianą napinacza. Co należy sprawdzić panowie ?

pozdrawiam colak .

---------- Post dopisany 15-10-2013 at 21:24 ---------- Poprzedni post napisany 07-10-2013 at 10:12 ----------

Panowie pomoże kto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak z obrotami w AVJ jest jak na zimnym odpalę to czasami (nie zawsze) obroty skoczą do 1600 i momentalnie na 1200 spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak brak błędów u mnie !!!

no właśnie idzie zima i szkoda by w tak newralgicznym momencie jak uruchamianie zimnego silika i jeszcze przy zużytym lekko napinaczu łańcucha rozrządu auto wskakiwało na tak wysokie obroty to jest zabójstwo dla silnika u mnie tez nie zawsze ale mi sie wydaje że to jest zalezne od temp. frosty mi sie wudae że teraz jak wyjeżdzam z garażu to jest ok ale jak stoi na dworze to wtedy te obroty są podwyższone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam motul x-cess 8100 5x-40 bodajże :) już 2 wumiany na nim jezdze bo czytałem ze może popmoże ale jednak nie za bardzo pomógł auto na przejechane ok 280 000KM a mże gdzieś jakiegoś lewego powietrza łapie abo coś w tym stylu >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam motul x-cess 8100 5x-40 bodajże :) już 2 wumiany na nim jezdze bo czytałem ze może popmoże ale jednak nie za bardzo pomógł auto na przejechane ok 280 000KM a mże gdzieś jakiegoś lewego powietrza łapie abo coś w tym stylu >

ja kilka dni temu zmieniłem Motula 5w40 na Valvoline SynPower 0W40 (motor 1.8T) i myślę że warto.spróbuj 0W40 bo jest ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tez miałes problem z metalicznym odgłosem i pomogło ? no własie jakiś czas temu zmieniłem na motula bo tak był zachwalany ale nie zaquważulem rożnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tez miałes problem z metalicznym odgłosem i pomogło ? no własie jakiś czas temu zmieniłem na motula bo tak był zachwalany ale nie zaquważulem rożnicy

czy metaliczny...:eusathink:?

słychać było łańcuszek wałków przez 2-3 sekundy a teraz,po zmianie oleju na Valvoline 0W40 jest cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie pamiętam jakiej firmy a koszt z wymianą 900zł.

... a ile przejechałeś już na napinaczu? I jakby udało Ci się dokopać do nazwy producenta będę wdzięczny. Mnie czeka wymiana i szukam coś sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki sasna daj znać no tak tylko wracając do setna sprawy to co jest powodem tego "metalicznego" dogłosy przez 2-4 sek to wiem tylko teraz pytanie jest takie slaczego przy odpalaniu na zimnym mam te podwyższone obroty ? to mnie zastanawia ? raz do 1600 a raz do 2000 obr/min ? to mnie strasznie denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podepnij się pod vaga i sprawdź błędy, sprawdź jaką temperaturę silnika pokazuje VAG w bloku 004 na zimnym przed uruchomieniem czy jest ona zbliżona do faktycznej otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...