Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pilot do webasto


roadking

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem autko z webastem, niestety nie mam do niego pilota. To moje webasto jest zamontowane za intercoolerem po lewej stronie przedniego zderzaka. Tam tez jest zamontowany sterownik do webasta, z etki wynika iz ma on oznaczenie: 8e0 909 509 D. Ważna jest ta literka na końcu bo to webasto od bencyniaka.

No i mam pytanie, jaki pilot mam dokupić i jak go wprogramowac aby właczać webasto zdalnie.

Pozdr

SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem autko z webastem, niestety nie mam do niego pilota. To moje webasto jest zamontowane za intercoolerem po lewej stronie przedniego zderzaka. Tam tez jest zamontowany sterownik do webasta, z etki wynika iz ma on oznaczenie: 8e0 909 509 D. Ważna jest ta literka na końcu bo to webasto od bencyniaka.

No i mam pytanie, jaki pilot mam dokupić i jak go wprogramowac aby właczać webasto zdalnie.

Pozdr

SL

Zdemontuj lewą tapicerkę w bagażniku i sprawdź czy nie masz sterownika zdalnego sterowania oraz odpowiedniej wersji wzmacniacza antenowego (oba elementy widoczne na zdjęciu poniżej):

wzmakwebasto.jpg

Jeśli sterownika nie będzie - trzeba go dołożyć (opisane w wątku do którego Grześ wrzucił linka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzisiaj sprawdzę, czy to mozliwe aby auto miało webasto a nie miało sterownika do pilota i samego pilota w oryginale ?

Tak - mogłeś mieć webasto (9M1) lub webasto ze zdalnym sterowaniem (9M9).

---------- Post dopisany at 11:30 ---------- Poprzedni post napisany at 11:28 ----------

...Szwaby to jednak złotówy. Za zdalne sterowanie trzeba było dopłacić 260 Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozmoznać jakie ma webasto? Czy 9M1 czy 9M9?

Mogę to sprawdzić VCDSem ?

Nie bo sterownik jest uniwersalny - wskazówką że to masz, byłoby zakodowane zdalne sterowanie... Ew. Wyciągnąć z ASO pełną listę kodów wyposażenia i sprawdzić który kod masz u siebie (mogę to ogarnąć ale dopiero we wtorek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, prościej chyba będzie rozebrać boczek w bagażniku. Ja mam Avanta, wiesz może jak się ten boczek odczepia, nie widzę śrubek, pewno sa zatrzaski a z nimi wiadomo, jak się nie wie gdzie pociągnąć to się urywa.

Kody wyposarzenia mam w książeczce serwisowej - taka tabelka z trzyliterowymi znaczkami. moge ją przepisać jeśli Ci to ułatwi pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, prościej chyba będzie rozebrać boczek w bagażniku. Ja mam Avanta, wiesz może jak się ten boczek odczepia, nie widzę śrubek, pewno sa zatrzaski a z nimi wiadomo, jak się nie wie gdzie pociągnąć to się urywa.

Kody wyposarzenia mam w książeczce serwisowej - taka tabelka z trzyliterowymi znaczkami. moge ją przepisać jeśli Ci to ułatwi pomoc.

Wlepa którą masz w książce ma tylko część kodów wyposażenia - pełna lista ma ich ponad 150. Z tego co pamiętam to na wlepie nie ma kodu webasto ale możesz sprawdzić.

Demontaż boczka opisałem tutaj: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-upgrade-systemu-pdc-parktronic-czujniki-przodu-zdalne-zalaczanie-97008/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem boczek i niestety nie mam sterownika pilota :-(

Mam wzmacniacz antenowy 8E9 035 225 P (bez wyjścia na sterownik pilota od webasta)

NIe znalazłem również wtyczki która by była włączana do sterownika pilota którego nie ma.

Co zatem muszę kupić albo jeszcze sprawdzić ?

Dogadałem się z człowiekiem który mi wysłał pilota że mi resztę też dośle ale musze wiedzieć o co go poprosić.

Z tego co wywnioskowałem to muszę wymienić wzmacniacz antenowy.

Dodatkowo dołożyć sterownik polota razem z kabelkiem antenowym do wzmacniacza antenowego.

No i zapewne trzeba jeszcze pdołożyć wiązkę oimiędzy autem a sterownikiem pilota.

Jak ta wiazka wygląda, gdzie się ją wpina bo nie widziałem wolnej wtyczki w okolicy :-(

---------- Post dopisany at 19:32 ---------- Poprzedni post napisany at 15:01 ----------

Znalazłem schemat w ELZA, wynika z niego że do sterownika dochodzi:

1. Kabelek koncentryczny - antenowy ze wzmacniacza antenowego.

2. Zasilanie od bezpiecznika S62 (zasilanie webasta)

3. Masa

4. jeden kabelek do sterownika webasta (zapewne komunikacja - sterowanie)

pozycje 2 i 4 przechodzą przez złączkę T10k (biała, 10 pinów, umieszczona w A pillar - lewa strona)

... no ale ja się na tym nie za bardzo znam, gdzie jest ta złączka T10k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem boczek i niestety nie mam sterownika pilota :-(

Mam wzmacniacz antenowy 8E9 035 225 P (bez wyjścia na sterownik pilota od webasta)

NIe znalazłem również wtyczki która by była włączana do sterownika pilota którego nie ma.

Co zatem muszę kupić albo jeszcze sprawdzić ?

Dogadałem się z człowiekiem który mi wysłał pilota że mi resztę też dośle ale musze wiedzieć o co go poprosić.

Z tego co wywnioskowałem to muszę wymienić wzmacniacz antenowy.

Dodatkowo dołożyć sterownik polota razem z kabelkiem antenowym do wzmacniacza antenowego.

No i zapewne trzeba jeszcze pdołożyć wiązkę oimiędzy autem a sterownikiem pilota.

Jak ta wiazka wygląda, gdzie się ją wpina bo nie widziałem wolnej wtyczki w okolicy :-(

---------- Post dopisany at 19:32 ---------- Poprzedni post napisany at 15:01 ----------

Znalazłem schemat w ELZA, wynika z niego że do sterownika dochodzi:

1. Kabelek koncentryczny - antenowy ze wzmacniacza antenowego.

2. Zasilanie od bezpiecznika S62 (zasilanie webasta)

3. Masa

4. jeden kabelek do sterownika webasta (zapewne komunikacja - sterowanie)

pozycje 2 i 4 przechodzą przez złączkę T10k (biała, 10 pinów, umieszczona w A pillar - lewa strona)

... no ale ja się na tym nie za bardzo znam, gdzie jest ta złączka T10k ?

Wszystko masz opisane w wątku Grześka... Musisz podmienić wzmacniacz antenowy na wersję z gniazdem do webasto. Zakładasz tez sterownik do zdalnego sterowania webasto i łączysz go ze wzmakiem antenowym. Sterownik zdalnego sterowania ma w swojej wiązce 3 przewody - przeciągasz je na przód auta na lewy słupek A i podłaczasz zasilanie i do T10k (biała kostka na panelu konektorów na lewym słupku A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czy mogę zastosować komplet Pilot+Sterownik od nowszego modelu?

Teraz mam tylko pilota a sterownika brak, widziałem na allegro komplety sterownika i pilota ale one pochodzą chyba od nowszych aut.

Przykładowy pilot:

PILOT WEBASTO AUDI A4 8K0963511 MODUŁ 8K0963271 (3686631993) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Konkretnie chodzi mi o to czy ta linia sterująca która idzie ze sterownika do złączki w słupku A (ona wchodzi na sterownik webasta) działa na zasadzie 0-1 czyli wymuszenie np 12V na tym wejściu daje efekt w uruchomieniu webasto czy może jest to szyna komunikacyjna ? Bo jeżeli działało by to na zasadzie 0-1 to można by zastosować jakikolwiek układ który sterowany pilotem da 0V albo 12V na wejście webasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie - takie podejścia z tego co wiem były już wykonywane i nie udało się uruchomić zdalnego sterowania na nowszym pilocie. Zadajesz pytania które w wątku o webasto się już przewijały. Zapoznaj się dokładnie z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie - sterowanie z B8 ma inny protokół danych (system w B6/B7) nie będzie go "rozumiał".

A nowszy pilot ze starym sterownikiem na pewno nie będzie się widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli absolutne minimum to dokupienie jeszcze sterownika pilota, kabelki można samemu jakoś wydziergać a zamiast tego przewodu antenowego można by od razu antenę zapakować dostrojoną do 868MHz, będzie słabszy zasięg ale przynajmniej nie będę musiał biegać za wzmacniaczem antenowym. Patrzyłem na allegro i takiego z wyjściem na webasto nie ma :-(

Pytanie tylko czy ten sterownik pilota musi być parą z pilotem od jednego auta czy może wystarczy dokupić inny byle by od tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli absolutne minimum to dokupienie jeszcze sterownika pilota, kabelki można samemu jakoś wydziergać a zamiast tego przewodu antenowego można by od razu antenę zapakować dostrojoną do 868MHz, będzie słabszy zasięg ale przynajmniej nie będę musiał biegać za wzmacniaczem antenowym. Patrzyłem na allegro i takiego z wyjściem na webasto nie ma :-(

Pytanie tylko czy ten sterownik pilota musi być parą z pilotem od jednego auta czy może wystarczy dokupić inny byle by od tego modelu.

Piloty i sterowniki nie są dopasowane tak jak immo - mogą być z różnych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to cenne informacje, jak skompletuje sprzęt to się odezwę. Już nawet widziałem dzisiaj tę złączkę A pillar z białą wtyczką. Skąd wziąć do niej piny aby je dołożyć jak będę miał ten kabelek od sterownika? Nie wiem co mi podeśle ten kolega od którego kupiuję ten osprzęt, w skrajnym wypadku bedzie sama wtyczka i trzy kabelki obcięte...

---------- Post dopisany 18-11-2013 at 12:13 ---------- Poprzedni post napisany 12-11-2013 at 10:50 ----------

Mijają dni a ja nie mogę trafić na allegro odpowiedniego sterownika. Nie wiem, może szukam nie tego co trzeba.

Jest na allegro pełno sterowników: 4D0 909 509, 4F0 909 509, 8K0 963 271, 4H0 963 271.....

Ale wg instrukcji z forum do mojego autka powinien być 8E0 909 509.... Ale takiego na alle nie ma :-(

Co mi doradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to cenne informacje, jak skompletuje sprzęt to się odezwę. Już nawet widziałem dzisiaj tę złączkę A pillar z białą wtyczką. Skąd wziąć do niej piny aby je dołożyć jak będę miał ten kabelek od sterownika? Nie wiem co mi podeśle ten kolega od którego kupiuję ten osprzęt, w skrajnym wypadku bedzie sama wtyczka i trzy kabelki obcięte...

---------- Post dopisany 18-11-2013 at 12:13 ---------- Poprzedni post napisany 12-11-2013 at 10:50 ----------

Mijają dni a ja nie mogę trafić na allegro odpowiedniego sterownika. Nie wiem, może szukam nie tego co trzeba.

Jest na allegro pełno sterowników: 4D0 909 509, 4F0 909 509, 8K0 963 271, 4H0 963 271.....

Ale wg instrukcji z forum do mojego autka powinien być 8E0 909 509.... Ale takiego na alle nie ma :-(

Co mi doradzicie ?

ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...