Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny odgłos podczas przyspieszania


arturoi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Mam taki dziwny problem. Podczas przyspieszania w granicach 2300 - 2800 obr/min słychać dziwny dźwięk. Coś jak by wpadało w jakiś rezonans? Jakieś "blaszki"? Wydaje mi się, iż jest to z prawej strony siedząc za kierownicą. Wiem, że można sprawdzić turbinę ale to bym chciał zrobić na samym końcu. Turbinę regenerowałem 10000km temu - chociaż wiem, że to nie wyznacznik, może się już popsuła. Dodam jeszcze, iż turbina ciągnie od samego początku do końca bez żadnych dziur. Co jeszcze można sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to metaliczny dźwięk czy raczej stłumiony? Drgania mogą być spowodowane padającym przegubem wewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak słychać delikatny świst -jak wcisnę pedał gazu mocniej lub do samego końca. Ale to jest od kiedy turbina zaczyna ciągnąć do samego końca.

2. Czy to metaliczny dźwięk czy raczej stłumiony? Właśnie metaliczny. Co do przegubów to sprawdzę... dzięki za radę. Ale to nie jest charakterystyczny dźwięk który występuje podczas zużycia tego elementu - wiem jak on brzmi.

Dzisiaj przejechałem autem 600km, ale ten cholerny dźwięk występował. Jeszcze zauważyłem ważny aspekt po dzisiejszym wypadzie, iż dźwięk staje się bardziej wyraźny jak ujmuje już gazu do zmiany biegu na wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz mieć nieszczelności i uciekające powietrze powoduje ten pisk lub też duzy luz poprzeczny wirnika turbiny przez co wirnik ociera o scianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz mieć nieszczelności i uciekające powietrze powoduje ten pisk lub też duzy luz poprzeczny wirnika turbiny przez co wirnik ociera o scianki.

U mnie przy nieszczelności podczas przyspieszania było słychać szum uciekającego powietrza, nie przypominało to metalicznego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słychać to najbardziej na biegach 1 i 2? U mnie pojawia się coś podobnego tylko w zakresach 1800-2200 i doszedłem że jest to odgłos napinacza łańcuszka i dźwięk pojawia się w momencie zmiany fazy rozrządu. Jestem w trakcie poszukiwania oryginalnego napinacza w dobrej cenie. Najprościej to sprawdzić podpinając Vaga i podglądając kanały 91 i 93, pojeździć jeśli dogłos pojawia się w momencie przestawiania faz to masz sprawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli tak jak pisze radko123 został podmieniony napinacz i dalej jest to samo??? Ja tak mam... i nie mogę się z tym uporać... podmieniane już były 2 napinacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli tak jak pisze radko123 został podmieniony napinacz i dalej jest to samo??? Ja tak mam... i nie mogę się z tym uporać... podmieniane już były 2 napinacze...

Czy było sprawdzane ciśnie oleju? Wymieniany był również łańcuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...