Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie dotyczące mocy w 1.9 TDI 115-130 KM


YEezy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć czy 115/116KM w 1.9 TDI jest tak naprawdę "zdławionym" silnikiem z 130 KM. Sam posiadam wersję B7 (2007r) z 115/116 KM i słyszałem jakieś plotki, nie-plotki o tym, że jest to ograniczona wersja z 130 KM. Niby o jakieś zaoszczędzenie na opłatach ekologicznych przez Niemców itd. Zresztą nieważne. W każdym razie podobno wersje słabsze mają jedynie założony jakiś "kaganiec" elektroniczny ograniczające ze ze 130 do 115/116 KM. Czy jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć czy to rzeczywiście sprawy się tak mają? Pytam, ponieważ chciałbym zrobić chip-tuning do swojej A4. Jeśli to prawda, to najpierw lepiej zdjąć jej rzekomy "kaganiec" (o ile to prawda) i przeprogramować ją z 130 KM, zawsze to lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

115/116 ma słabszy słupek niż 130PS. Różnica wtryski, Turbo i trochę osprzętu. Jak zdrowa seria to masz ok max 145ps 330nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie turbawka dużo nie podmucha, sprzęgło też nie jest tęgie, ale spokojnie te 140-150KM przy zdrowej serii wyciągniesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Właśnie do tego dążę. Do jakichś 150 KM. Wiem, że po tyłu dostaje turbo i inne podzespoły, ale z tego co się dowiedziałem nie jest tak źle jak się wydaje. Podobno rzadko kiedy, przy dość bezpiecznym mapowaniu siadają podzespoły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw czy ktoś wie jaka turbawka podejdzie do BRB p'n'p ?? bez rezania ? Czy turbo z BRD wymiarowo i podłączeniowo nie jest takie same??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRB najbliżej konstrukcyjnie do BPW, masz u siebie DPF-a ?

Jak tak, to z dużym prawdopodobieństwem turbina z BPW podejdzie p&p :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF już wycięty... :) ale oryginalne podłączenia zachowane... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad zmianą turbawki i z BRD powinna wejść p&p, tylko jaką moc się osiągnie to nie wiem.

Swoje BRB hamowalem i wyszło 131KM, nie widać było by ktoś coś grzebal w programie. Pomiar jeszcze nie sprawdziłem na innej hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to czy na pewno wejdzie p&p ? Nic nie trzeba przerabiać? Sama turbawka i tak za wiele nie da bo trzeba by mocniejsze wtryski dać i pewnie IC...

Kwestia tylko by było p&p z turbinką... ktoś ma wiedzę i może potwierdzić?

Ciężko mi coś tu na forum znaleźć czy ktoś już taką przekładkę robił...

A że mi turbawka zaczęła pośpiewywać dobrze by było ją ewentualnie potem zmienić na coś lepiej dmuchającego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...