Doposażenie auta o MMI Nawigacje

younior

Witam,

szukałem na forum ale nie udało mi się znaleźć informacji o sprawdzonych firmach, które zajmują się doposażaniem Audi, zmiana zwykłego audio na nawigację z MMI.

Czy ktoś klubowiczów ma doświadczenie w tym temacie i wykonywał u siebie taką operację albo może ktoś zajmuje się tym profesjonalnie?

Zastanawia mnie na ile jest to inwazyjne z punktu widzenia auta oraz jaki mniej więcej może być koszt.

Ja się jakiś czas temu przymierzałem do zamiany MMI 2G LOW na wersję HIGH (czerwono-czarny wyświetlacz na monitor TFT). Koszty takiej operacji są dosyć spore. Samych gratów jest sporo a ich koszt zaczyna się od około 2,5k. Z wymianą cena grubo powyżej 3,5 (jedna firma wyceniła mi nawet na 6k). Więc jest to średnio opłacalne jeśli chodzi tylko o bajer :)

A jeśli chodzi o dołożenie MMI, a nie zamianę istniejącego, to może być większy problem w zależności od tego jakie obecnie masz radio.

W samochodzie, który właśnie kupuję zamontowane jest radio Audi Concert. Szczerze to nawet nie wiem czy to najgorsze możliwe radio czy są jakieś inne. Dopiero się wkręcam w tą markę (to moje pierwsze Audi).

Rozumiem, że w razie przeróbki muszę liczyć się z wydatkiem rzędu ok 3500-4000 zł to faktycznie nie mało.

Przejscie z CONCERT/SYMPHONY na MMI 3G jest najdrozsza opcja ze wzgledu na dodatkowy koszt wiazki swiatłowodów .

Na pewno gdzies w granicach od 5 tys. z montazem

Witam, a czy pomożecie mi... chcę zmienić moej radio chourus z czarno-czerwonym wyświetlaczem na radio sterowane tymi guzikami przy skrzyni biegów i kolorowym wyświetlaczem. Czy ktoś mógł by mi pomóc i powiedzieć co bedę potrzebował ? Numery części mile widziane :-) Przypuszczam ze ten panel sterowania, oczywiście wyświetlacz razem z ramką i zmieniarkę żeby zastąpić dziurę po obecnym radiu. Co dalej... ? Z góry dziękuję za pomoc :-)