Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż / sprawdzenie intercooler'a


20hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim A4 mam problem jak mniemam z nieszczelnym dolotem. Z lewej strony (kierowcy) słychać wyraźny świst nad nadkolem. Jest to świst jakby zasysanego przez przymknięte usta powietrza, a nie jednostajny gwizd. Hałas pojawia się dla różnych obrotów - na postoju ok. 3,5-4k na drodze w okolicach 1,7-2,5k zależy od tego jak mocno i gwałtownie wcisnę gaz. Dodatkowo samochód lubi sobie puścić ciemnego bąka przy gwałtownym napędzaniu.

Według mojej wiedzy i obserwacji skłaniam się ku uszkodzeniu wspomnianego intercoolera. Proszę bardziej doświadczonych kolegów o jakieś wskazówki czy jest to IC czy może powinienem szukać gdzie indziej.

Druga sprawa to czy ktoś może mi wyjaśnić co zdemontować aby wyciągnąć IC i w jaki sposób dostać się do wszystkich koniecznych do sprawdzenia węży. Po cichu liczę, że nie będę musiał demontować pasa przedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna osłona, zderzak i masz go na wierzchu. Najpierw jednak sprawdź dokładnie wszystkie połączenia. Ktoś gazuje a Ty macasz i sluchasz

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedź. Trochę pogrzebałem i myślę, że to może być wąż od spodu IC, widać że się zmarszczył i zsunął (oczywiście nie do końca). Po wymianie dam znać co dalej ze sprawą :wink:

---------- Post dopisany 03-11-2013 at 22:21 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2013 at 16:06 ----------

Potwierdziły się przypuszczenia. "Otworzył" się wąż z lewej, dolnej strony IC, wymiana i dociągnięcie reszty opasek i furka już nie hałasuje jak odkurzacz. Niestety po uszczelnieniu układu i zrobieniu logów okazało się, że turbina lub coś w jej okolicy (takie moje przypuszczenie) nie pracuje poprawnie :kwasny: - działamy dalej. Dziękuje bardzo za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...