Skocz do zawartości
IGNOROWANY

8.5j et32 zawieszenie -40 i przycieranie opon o plastikowe nadkola. co zrobić?


12pawel12

Rekomendowane odpowiedzi

Mam felgi 8.5j et45, do tego dystanse 13mm zawias 1bv, sprężyny -40 i na dziurach szorują mi opony o plastikowe nadkola.

Czy nadkola da się wymontować i podgrzać palnikiem i trochę inaczej uformować? czy są z jakiegoś laminatu?

Ewentualnie może być jakiś inny sposób.

Dodam że opony mam 225/40r18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zrolować nadkola, jak to niektórzy robili - jak dla mnie, to założyłeś za miękkie sprężyny do za szerokiej felgi ze zbyt małym ET jak na B6:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o błotniki mi nie szoruje. tylko o te plastiki w środku. je też można zrolować? dystanse mam już zdjęte, bo trochę irytujące było tarcie na dołkach. sprężyny zdają się być twardsze od 1bv.

---------- Post dopisany 04-12-2013 at 01:19 ---------- Poprzedni post napisany 18-10-2013 at 22:39 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak o plastiki przyciera to luzik :wink:

Jak chcesz zostawic taki szeroki setup et 32 to warto w odboje zainwestowac powinno pomóc no i koszt jest smiesznie maly

A nożykiem to lepiej nic nie wycinaj :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B6, ale W B5 odcina sie czesciowo plastik przy rantach:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B6, ale W B5 odcina sie czesciowo plastik przy rantach:whistling:

dokładnie w b5 sie wycina :decayed: w b6 tez sie tak robi:wink: u kolesia popuszczałem wszystkie śruby od nadkoli opalarka i jazda dało to rade ale nie tak skutecznie jak wycięcie... na zimę raczej bym nie wycinał bo cały syfff leci w szczeliny wraz z sola z dróg ale na lato śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem zimówki 7.5j17 et43 + 13mm dystans i opony 225/45R17 i na razie jest spoko (testowane z pełnym załadunkiem) . A co do letniego setupu to nic nie będę z tym robił, się wytrze tam gdzie przyciera i będzie po problemie. Do zimy pewnie wpadnę na pomysł jak uszczelnić to co się wytrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...