Skocz do zawartości
IGNOROWANY

18" 225/55/


tomek292

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie Panowie, bo szukajka i google nie wiedzą nic na ten temat, czy do a4 b5 (1.8T) wpakuje felunek w rozmiarze r18 z oponą 225/50. Brat ma cos takiego w Focusie MK2 na seryjnym zawiasie, wyglada to optycznie nieźle, nie jak wóz drabiniasty i fajnie wypełnia nadkole.z komfortem też jest w porządku. Pytanie tylko czy dałoby się coś takiego upchnąć w Audi, gdyby nie inny rozstaw to bym jego założył i sprawdził, piszcie co sądzicie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że profil 50 na feldze 18" to...........:kwasny: po to sie daje większe koła, żeby to jakos wyglądało. Profil 50 to jest dobry do 16", na 18" max. 45 (co już słabo wygląda, ale zależy od szerokości felgi i opony). To nie Allroad :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie foto na focusie i wrzuce to zobaczycie o ile lepiej wyglada profil 50 niż 40, przy seryjnym zawiasie, uparłem sie na ten profil 50 bo komfort nieporównywalnie wiekszy, tylko czy wejdzie z porzodu i nie bedzie haczyło o wahacz z przodu, ewentualnie jakiego ET szukac zeby to upchnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dać 17" na oponie 225/50? będzie chyba lepiej wyglądało. Miałem takie balony i ciągało mnie w koleinach niesamowicie :facepalm: myślę, że 18" na takim balonie będa podobnie się zachowywały :thumbdown: po roku sprzedałem i kupiłem 205/50 przód i 225/45 tył te same felgi a prowadzenie dużo lepsze w koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/50 chyba seryjnie było w a4 b8 . Kupowałem felgi od kolegi z forum i takie właśnie miał założone. Jak przymierzyłem do mojego auta b7 to faktycznie bardzo mało miejsca jest między górnymi wachaczami a oponą palec nie wszedł :/ ale się mieściło. Fakt wyglądało baloniasto. Et felgi 45 było. Felgi to oczywiście 17 przy 18 i takiej oponie może być duży problem ze zmieszczeniem. Bez przymierzenia się nie dowiesz czy wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i43.tinypic.com/2u8gjo6.jpg tak to wyglada na focusie, optycznie wyglada lepiej, nie mowiąc juz o komforcie.. pytanie tylko czy to wejdzie, probował ktos?

---------- Post dopisany at 20:41 ---------- Poprzedni post napisany at 18:27 ----------

http://pics.tinypic.pl/i/00460/94bvlmfc7bxr_t.jpg ktore wybrac?

Ostatnie są spoko ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik na pewno będzie przekłamywał jeżeli w ogóle zmieszczą się takie koła. Przede wszystkim będzie to bardzo źle wyglądało.

Jeżeli ktoś chce komfort i profil 55 to dobrze wybrać koła 205/55 R16 a jeżeli 18" koła to opony 225/40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: niedługo to niektórzy będą jeszcze chcieli upchać profil 225/60.

Chcesz komfortu to kup 15" i wsadź balony, chcesz 18" to się licz z niższą oponą i trzymaj się średnicy koła jakie inżynierowie wymyślili do danego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przekłamania nie pytałem bo to oczywiste, zastanawiałem sie tylko czy to sie zmieści jak w focusie, bo na seryjnym zawieszeniu tak jak pisałem wygląda lepiej na większym balonie i na pewno jest bardziej komfortowe mimo rozmiaru felgi, byłem ciekaw kwestii technicznych nie tego czy to bedzie h** wygladało cz też nie. Ale i tak dzieki za opinię:decayed::wink:

---------- Post dopisany 03-11-2013 at 13:14 ---------- Poprzedni post napisany 31-10-2013 at 08:07 ----------

http://img845.imageshack.us/img845/5903/1362690501040.jpg

po temacie, dałem sobie spokoj z kombinowaniem i zakupiłem 17" wzór jak na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wkładał 215/40

ja mam u siebie 215/35 i wcale nie jest tak źle tylko czasami elementem odpowiadającym za amortyzacje jest wahacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img845.imageshack.us/img845/5903/1362690501040.jpg

po temacie, dałem sobie spokoj z kombinowaniem i zakupiłem 17" wzór jak na zdjęciu

Te felgi dobrze wyglądają np. w Polo jak są wypolerowane i mają opony 205/40 czy 185/35.

W A4 z oponami 225/45 średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...