Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pawli sie kontrolka ABS


pawlo0933

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu czasem zapala sie abs i nie działa a czasem jest git. Przy klockach itp mechanicznie wszyskto ok. Co moze byc przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nikt tutaj nie wrózy ze szklanej kuli

podstawa to VAG i od tego zawsze sie zaczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu czasem zapala sie abs i nie działa a czasem jest git. Przy klockach itp mechanicznie wszyskto ok. Co moze byc przyczyną.

no popsuł ci się samochód :)

tak jak napisał dev nikt nie będzie ci strzelał w ciemno co jest nie tak, może być 100 opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Od pewnego czasu mam problem z ABS, na tablicy pali sie kontrolka ABS oraz czerwony wykrzyknik. Gdy jadę i lekko naciskam na pedał hamulca to pedał zaczyna wariować. Zachowuje się tak jakby było ostre hamowanie i działał abs. Podlaczylem auto pod VAGa. Uzyskalem taki kod bledu:

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 4D0 907 379 D

Component: ABS BOSCH 5 7402

Coding: 0265108005

Shop #: BB 37402

1 Fault Found:

00287 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Right (G44)

30-00 - Open or Short to B+

Rozumiem ze idzie o czujnik z tyłu prawy. Planuje wyczyscic ten czujnik, sprawdzic jak jest włożony oraz sprawdzic czy wtyczka sie gdzies nie wypiela. Jezeli nie bedzie poprawy to pozostaje tylko wymiana czy jest tez mozliwosc ze w ostatecznosci padl sterownik ABS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz problem z czujnikiem a nie ze sterownikiem

albo cos nie halo z pierścieniem ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem porzerabiałem w afn, u mnie wina były tarczki-pierscienie na tylnych kołach, te tarczki sa metalowe i z czasem rdzewieja i wichruja przez co kiedy koło sie kreci nie ida tak jak powinne przy czujniku abs w ciagłym jednym odstepie ,nowsze sa inczej wykonane ,odlane całosciowo bez okienek i sa lepsze , załozyc nowe i po sprawie .ale ameryki nie odkryłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprawdzilem polaczenie przewodu czujnika. Okazalo sie ze pod tylna kanapa przewod byl rozlaczony. Niestety po podlaczeniu ABS w dalszym ciagu nie dziala, pala sie kontrolki ABSu oraz wykrzyknik. Czy po kazdej naprawie konieczne jest kasowanie bledow i czy fakt ich nie wykasowania moze byc powodem ze ABS nie dziala? Na jakiej zasadzie to dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę skorzystać z okazji i podpiąć się pod ten temat. Mam problem z abs-em w audi. Biły mi koła przy hamowaniu, nie prosiłam mechanika o diagnostykę tylko kazałam mu wymienić tarcze i klocki z przodu (nie mówiąc dlaczego). Trochę oponował bo uważał że tarcze są dobre. Po kilku dniach pojechałam do niego ponownie, ale już powiedziałam co jest grane, bo nadal bije przy hamowaniu. Nadmieniam że tył był zrobiony również. Zrobiliśmy jazdę a potem diagnostyka na Vasie. Po podniesieniu auta okazało się że samochód nie jechał a prędkość poszczególnych kół wynosiła 1 km/h. Kręcąc poszczególnymi kołami prędkość poszczególnych kół była prawidłowa. Pojechaliśmy w trasę z komputerem i wszysko było ok do czasu kiedy nastąpiło gwaltowne hamowanie. Wtedy komputer pokazał nam prędkość na kołach sprzed hamowania i nie chciała się ona zmienić. Dopiero reset zmienil dane. Dodam, że przy spokojnym przyspieszaniu i zwalnianiu wskazania komputera na poszczególnych kołach byly prawidlowe i nie bylo bicia abs. Mechanik podejrzewa, że skoro nie ma błędów abs to może być winny czujnik przy pedale hamulca. Czy to możliwe , bo zastanawiam sie nad kupieniem sterownika abs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...