Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką manualną skrzynię biegów można włożyć zamiast GJV ?


zielo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam problem.. Przy ruszeniu na pierwszym biegu występował dźwięk rzężenia wycia czy jakby ocierania się czegoś metalowego. Dźwięk zlokalizowany w skrzyni biegów. Występował tylko i wyłącznie na pierwszym biegu. Po wciśnięciu sprzęgła wszystko cichło. Po rozłożeniu skrzyni okazało się, że wałek sprzęgłowy jest uszkodzony i główne łożysko.

Parametry mojej skrzyni:

14 12063

GJV 3065 1

01X 301 103 K

Silnik 3.0 ASN Quattro. Proszę o porady jaką skrzynię można włożyć zamiast tej GJV? Czy jest tu może ktoś kto specjalizuje się w regeneracji skrzyń bądź ma taką na sprzedanie? Znalazłem na Allegro używaną skrzynię z oznaczeniem FRE, ale nic nie wiem w tym temacie dlatego będę bardzo wdzięczny za wszelkiego rodzaju informacje na temat przełożeń poszczególnych modeli skrzyń, co z czym można połączyć itp. Jutro muszę podjąć jakąś decyzję... Wszystkie podpowiedzi i informacje będą mile widziane. Serdecznie dziękuję za pomoc.

---------- Post dopisany 24-10-2013 at 16:22 ---------- Poprzedni post napisany 22-10-2013 at 16:53 ----------

Już wiem, że skrzynia FRE nie pasuje. Zrobiłem 300km i po porównaniu korpusów okazało się, że to nie to :/ Czy ma ktoś może wiedzę na ten temat? Ewentualnie jakiś kontakt do zakładów które regenerują tego typu skrzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przeszukaniu forum myślę że mam ten sam problem w aucie. Jak go rozwiązałeś? Skrzynia GJV to skrzynia 6 biegowa? w ogóle orientujesz się może czy w 3.0 quattro wychodziły manual 5 biegów?

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GJV to 6 biegowa skrzynia, 5 biegowa była montowana do 3 litrówek ale bez quattro z tego co kojarzę. Rozwiązanie to wymiana skrzyni na używkę o takim samym przełożeniu jak uszkodzona, bądź naprawa (z reguły mało opłacalna opcja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...