Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmatowienie na lakierze - proszę o pomoc


Scoodi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam porady bo sie kompletnie na tym nie znam.

Jakiś czas temu woskowałem (o ile możnta to tak nazwać) woskiem koloryzującym.

Używałem do tego gąbki takiej kuchennej. Przy klamce miałem takie drobne ryski, nie wiem czemu ale stwierdziłem że będzie lepiej jeżeli odwróce gąbke i będe 'tarł' tą nieco ostrzejszą stroną... Wydawało sie pięknie, dopóki tego nie wypolerowałem suchą szmatką... Okazało się że jest jeszcze więcej takich małych rysek. W panice i smutku chwyciłem za pastę lekkościerną bodajże K2 ultracut czy jakoś tak. Miałem nadzieje że choć troche zniknie to co narobiłem. Co prawda troche pomogło, ale po tym zrobiło sie brzydkie zmatowienie gdzie używałem tej pasty lekkościernej, zwłaszcza w słońcu to widać, dookoła wszystko się lśni, a koło klamki mat...

Reasumując: mam brzydkie zmatowienie koło klamki po paście lekkościernej, czym to usunąć, aby nadać z powrotem blask?

Zdjęć nie mam, ale myśle ze wiadomo o co chodzi

Czekam na porady i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bedzie jak podskoczysz do kogos, kto ogarnia temat i Ci wyprowadzi, albo szybka akcja albo przy okazji jakis Valeting calosci. Jak udasz sie do pasjonata to jeszcze chwile pogadacie, dowiesz sie czym i jak dbac o szajn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lakiernika NIE:facepalm:

Nie mozna w tej chwili Ci pomoc, bo sam narobiles szkod. Nie ma tu innego cudownego srodka, ktory wezmiesz i poprawisz.

Zostaje tylko pasta tnaca i polerka mechaniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam na bagażniku (dark see blue pearl effect), miejsce w którym było 'scierane' g ptasie, widać zmatowienie w centrum i jak się nachylisz to widać jak ktośenergicznie szorował ...

Chciałbym to lekko 'przypolerować' zatuszować ?

DOstałem od znajomego jakieś podobno bardzo łagodne mleczko - Turtle Wax - Safe Cut blabla to use Restorative Polish - jest szansa, że mogę pogorszyć sprawę, czy też mogę bezpiecznie powcierać ten specyfik i ewentualnie moze być lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppa4 mozesz wcierac ale to niczego nie zmieni bo po kilku deszczach lub myciach bedzie to samo :)

Scoodi sam juz próbowałeś, teraz szukaj detailer'a w swojej okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...