Skocz do zawartości
IGNOROWANY

błędne wskazania temp i paliwa


Pawel_T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeglądem trochę tematów odnośnie wskaźników paliwa i widzę że to częsty problem ale u mnie dodatkowo pojawiło się inne cudo, mianowicie wskazówka nie podnosi się płynnie a po prostu skaczę do danej wartości (temp i paliwa) a dwa temp jest poza skalą a wskazówka paliwa nie schodzi do zera. W sumie nie wiem kiedy się to zaczęło. Zauważyłem to dziś jak poprawiałem wtyczki od kontroli zużycia hamulców (dodatkowo użyłem spreju poprawiającego przewodzenie prądu bo styki były zaśniedziałe. Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale wole napisać).

Nagrałem film jak to wyglądu u mnie, na końcu jest próba zegarów przez vag wykonana dwa razy.

proszę o wskazówkę jak ten problem rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkrec zegary, sciagnj szybke, sciagnij wskazowke od paliwa. Podlacz licznik do kostek zasilania, wlacz vaga i zrob test zegarow. Po przejsciu pierwszego wskazowki ida na srodek skali, wsadz w tej pozycji wskazowke od beny. Powinno byc juz wysrodkowane i po wylaczeniu zaplonu bedzie wracac na 0. Co do pozostalych uchybien powiedz jaki masz zegar, Jeager czy VDO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w jaeger zle wskazuje paliwo, nie schodzi do rezerwy mimo tego ze ropy brakuje wiec pomyslalem nad zamiana silniczkow pomiedzy paliwem a voltomierzem. Po tym zabiegu wskazowka od beny podobnie skakala, po odmianie wrocilo wszystko do poprzedniego stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje zabieg wymiany silniczka od wskazania paliwa ja mam licznik valeo i przestawiałem wskazówkę juz kilka razy zerowałem licznik vagiem i nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...