Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocno dymi na rozgrzanym silniku


rayan2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moim autkiem. A mianowicie gdy przejadę już kilka kilometrów silnik się rozgrzeje i zatrzymam się np. na światłach to zaczyna strasznie dymić z wydechu na biało-szaro i śmierdzi (drażniący zapach). Dzieje się tylko tak na wolnych obrotach i tylko wtedy gdy silnik jest rozgrzany. Gdy jadę np na 5 na wolnych obrotach 1100-1200 to tez dymi. Jak jadę szybciej to dym znika. Silnik nie miał mocy i też tak dymił ale został wyczyszczony EGR i moc powróciła. Poziom oleju spada, mniej więcej 0,7 od wymiany do wymiany ( wymiana co 10 tys). Nie wiem co z tym już zrobić;/

Może miał już ktoś podobny problem. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest problem z silnikiem nieszczelna komora spalania dziwne że podczas 10tys km przebiegu poziom oleju spada o 0,7 litra czyli przepala olej silnikowy w komorze stąd ten dym się bierze.

Podjedz do jakiegoś mechaniora i niech sprawdzi szczelność w komorze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wymiany do wymiany mniej więcej bierze tyle samo.

Tyle że nie dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Tak poradziłem sobie z tym. Okazało się że turbina była do wymiany. I to turbinka pożerała tyle oleju dlatego tak dymił. Ale jeszcze był nieczelny korek upustu w misce olejowej. Kupiłem regenerowany model za ok 1000 zł i śmiga nie dymi i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wymiany do wymiany mniej więcej bierze tyle samo.

Tyle że nie dymi.

U mnie tak samo może trochę mniej tego oleju bierze, stawiam na turbo ale póki ciągnie niemiłosiernie to szkoda mi ręce pchać no i też nie dymi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy mam podobne bo dymi na szaro-niebiesko.

Ale od początku.

Olej poszedł na dolot i w wydech(kupa dymu), tak przejechałem ze 4 km, akurat pod warsztat. Na bagnecie minimum.

Diagnoza mechanika padło turbo. Na szczęście było na gwarancji (regenerowane).

Turbo zostało wymienione ale stare sprawdzili na regeneracji i rzekomo było dobre. I jak się okazało odma była zamarznięta.

Ale ok. Turbo wymienione, odma drożna a kopci jak kopcił.

Mechanik mówi ze musi się olej wypalić z wydechu bo poszło w wydech około 1l. przejechałem 500 km i kopci jak kopcił.

Jak długo może cię wypalać olej z wydechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...