Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandat w Niemczech za przekroczenie prędkości


Sniaku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem w Niemczech po samochód. Znalazłem, kupiłem załatwiłem formalności. Podczas powrotu do polski fotoradar zrobił mi zdjęcie :facepalm: Przekroczyłem prędkość o 28 km/h. Jechałem na próbnych blachach także policja nie miała problemu ze znalezieniem moich danych i adresu... Przyszedł mi najpierw jeden list ze zdjęciem i informacją o przekroczeniu prędkości a teraz kolejny z sumą do zapłaty (108 euro :/) I w tym momencie mam pytanie czy muszę to zapłacić czy nie?? Czytałem gdzieś na forach że jeśli nie wybieram się za granice to nie muszę, a mandat ulegnie przedawnieniu. Tylko że nie wiem czy w moim przypadku to również działa...

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Policja wysyła najpierw wezwanie do właściciela, by zapłacił sam lub wskazał sprawcę wykroczenia. Jeśli tego odmawia lub po prostu nie odpowiada, to o dalszym dochodzeniu decydują urzędnicy z kraju, w którym doszło do przekroczenia prędkości. Okazuje się, że ci, ze względu na stosunkowo duże koszty poszukiwań, często rezygnują z postępowania. Zdarza się jednak, że kierują do polskich sądów wnioski o uznanie zagranicznych wyroków i komorniczą egzekucję. Najczęściej płyną one z Niemiec, Austrii, Holandii oraz Włoch."

Reasumując - może się udać ale równie dobrze za jakiś czas może przyjść pismo z Sądu a wtedy koszty będą już dużo wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie, ja przekroczyłem o 23km/h.

Wypełniłem papiery które przyszły i odesłałem do DE.

Czekam na mandat, 70-80Euro

Swoją drogą nie widziałem nigdzie znaku z informacją o kontroli radarowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdąża sie, ze nie ma znaku a radarek jest;)

Tez mnie wychwycil kiedyś na A2 jest tam od zawsze fotoradar

a znaku brak.

Podobno juz teraz przychodzą zdjecia i trzeba płacić a kosztami Ciebie mogą

obarczyc, wiec moze być mandat plus koszty dodatkowe i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapłacisz, zapomnisz.

A za kilka lat pojedziesz do Niemiec i ... pierwsza kontrola i "mamy Cię".

nie prawda.

Siedem lat temu dostałem mandat 250euro zapłaciłem 110 na miejscu,a reszta przyszła pocztą w formie druku i 5 euro kosztów łącznie 145 euro oczywiście go olałem... od tego czasu bardzo często bywałem w Niemczech zrobiło mi kilka fotek z lekkimi przekroczeniami. Było oczywiście mnóstwo kontroli i 2 mandaty oba po 30euro za przeładowany zestaw i ponad standardowe oświetlenie pojazdu.

Moje nazwisko nie widniało w żadnym rejestrze ściganych...

Dużo się jednak zmieniło od 1kwietnia bo zaczęły przychodzić do Polski zdjęcia,kilku moich znajomych już zapłaciło, były to raczej bardzo wysokie kwoty 200e i więcej.. podobno niskie olewają,żeby nie zasypać urzędników papierkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś że od 1 lipca tego roku unia wprowadzila taki system że w np. policji w każdym kraju uda się namierzyć właściciela pojazdu po wprowadzeniu nr rejestracyjnego w komputer, ja mam chyba ze 100 fotek na Francji jak nie więcej, ze 10 w De i z 15 w A i w każdym innym kraju po 1 fotce może.. Ani jeden mandat mi jeszcze na firmę nie przyszedł..nawet z Pl. auto w leasingu jest oczywiście a leasing ponoć nie udostepnia danych osobowych choć na inne nasze auto przyszedł mandat z Uk 18000tys zł :facepalm: a co do mandatów z De to jeżeli przyjedzie pismo już do domu na adres to można sie od tego odwołać tylko trzeba poszukać na necie druczku jaki trzeba wypełnić i im odesłać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...