Skocz do zawartości
IGNOROWANY

opony/felgi na zime


uls1

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

w tym roku zakupilem auto, moje pierwsze, dlatego ciągle sie ucze, nie mam zadnego doswiadczenie w eksploatacji auta zimą (jezdziłem sporo, ale nigdy nie musiałem interesowac sie stanem ogumienia) w przyszlym miesiacu musze zakupic opony/felgi na zime i tutaj prośba do Was, co byscie mi polecili,

aktualnie jezdze na tym co było wraz z autem

AVON 235/45ZR 17 , tutaj fota jak to wygląda :

http://i43.tinypic.com/2462yi8.jpg

chyba bede musial pomyslec nad węzszymi oponami, bo mimo, ze ładnie to wyglada to komfort jazdy nie jest najlepszy po drogach w naszym kraju, ale to temat na wiosne, narazie prosze serdecznie o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda opcja dobra czyli 15", 16" i 17"

Pytanie tylko po jakich drogach będziesz zimą jeździł.

B7 a B6 to technicznie to samo.

Wielu jeździ na 15" w rozmiarze 195/65 i jest super.

Chyba że lansujesz się tylko po mieście to wtedy ta opcja odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli liczy sie dla Ciebie komfort jazdy i bezpieczenstwo proponuje 15 tak jak kolega fidotp wspominał w kazdym aucie które miałem zawsze była 15 i było git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś było porównanie wielkości kół na zimę 195/65/15 vs 205/55/16 vs 225/45/17 i na 1 miejscu była 17 ,najgorzej wypadła 16 jak to się ma do rzeczywistości nie wiem ,bo niby i węższa opona na zimę tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę jaki masz silnik, a dokładniej hamulce mogą Cię ograniczać. Najrozsądniej 16 205/55 zimą, na lato sam mam zamiar przejść z 17/235/45 na 16/215/55. Jak ktoś chce sobie sprawdzić różnice wielkości kół to google nie gryzie: kalkulator opon.

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższym czasie :)

Trochę zaspałem z tematem - jednak najpozniej do piątku chcę już zmienic ogumienie :)zdecydowałem się na zakup 205/55 16 - zresztą wyczytałem z naklejki przy drzwiach w aucie, ze takie oponki są zalecane do mojego auta (1.8 T - kolega wyzej pytał o motor) na zimowe warunki pogodowe.

Teraz mam dylemat - na jakie opony sie zdecydowac, dodam, ze nie jezdze duzo - do 800 km miesięcznie, troche miasto i kilkanascie km do pracy, po drodze krajowej i często uczeszczanej. Jeden kolega ma nokiany, drugi zakupił własnie debice hp, która widze ciesza sie sporą popularnością, ja sam sie zastanawiam czy jest sens aby kupowac najlepsze opony, bo moze przy mojej jezdzie tego nie odczuje?

widze w rankingach, ze strasznie polecany jest continental ts850, Michelin Alpin A4 itp, i moze wybrac cos tanszego, ale co rownie dobrze wypada w rankingach, jak np. Nokian WR d3 albo Uniroyal MS plus77?

I jeszcze drugie pytanko, o felgi - kazdy ma swoje racje, kto czym jezdzi to to poleca, ale ja jestem blizszy mimo wszystko zakupu stalówek, dobry wybór? czy moze to troche profanacja takiego auta? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal, alu, co za różnica.

Zakładaj co ci pasi.

Co do opon również mam Dębicę Frigo HP.

Na razie mogę o nich powiedzieć jedno, są ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jestem zwolennikiem dobrych opon. Fakt kosztują więcej ale auto prowadzi się znacznie lepiej, przyspieszenie , hamowanie itd. Zuzylem już dużo opon i powiem tak dopóki będzie mnie stać na opony klasy premium to nie kupię budżetowej . Ps obecnie mam ultra grip 7+ gy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak wyczytałem, pytanie tylko - czy jakis zestaw ponizej bedzie pasowal;

6,5j x 16; et 42

7j x 16; et 39

7j x 16; et 45

pytam, nie dlatego, ze chce utrudnic sobie zycie, tylko dlatego ze jest problem z dostępem felg stalowych w ori rozmiarze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak wyczytałem, pytanie tylko - czy jakis zestaw ponizej bedzie pasowal;

6,5j x 16; et 42

7j x 16; et 39

7j x 16; et 45

pytam, nie dlatego, ze chce utrudnic sobie zycie, tylko dlatego ze jest problem z dostępem felg stalowych w ori rozmiarze ;-)

wg mnie wszystkie powinny pasować 7jx16 et39 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak wyczytałem, pytanie tylko - czy jakis zestaw ponizej bedzie pasowal;

6,5j x 16; et 42

7j x 16; et 39

7j x 16; et 45

pytam, nie dlatego, ze chce utrudnic sobie zycie, tylko dlatego ze jest problem z dostępem felg stalowych w ori rozmiarze ;-)

wg mnie wszystkie powinny pasować 7jx16 et39 100%

Z tymi ET39 byłbym ostrożny !!! czy aby to nie fele od B8 ? (piasta 66,6 nie 57,1)

---------- Post dopisany at 02:20 ---------- Poprzedni post napisany at 02:17 ----------

fabryczne dane

6,5J16 ET42 - Passat B6

7J16 ET42 - Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...