Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Webasto - pytanie o świecę.


soeren

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm,

Jestem właśnie na etapie uruchamiania webasta w moim aucie (webasto leżące rok 2003) Padnięta była pompka recyrkulacji, naprawiłem ją dzięki wspaniałym wskazówkom na forum. Pilot też udało się obudzić do życia za pomocą ogniw z baterii 9V. Ale... webasto cholernie dymi, włącza się bez problemu i działa, czyli grzeje na postoju jak również w czasie jazdy. Czytałem wszystko już chyba tutaj i nadal nie wiem jakie teraz kroki podjąć. Czy wymienić świecę, czy to coś poprawi? Czy świeca działa przez cały cykl pracy ogrzewania czy tylko służy do zapłonu? Jeżeli VAG nie pokazuje żadnych błędów to czy spróbować zwiększyć zakres minimalnych obrotów na 6800? Czy po prostu wyjąć cały ten piec i go czyścić? Help bo nie wiem co robić to dymienie mnie wykańcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jaka membrana, gdzie ona sie znajduje, jak ją sprawdzić?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yby8e3y4.jpg

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk

---------- Post dopisany at 09:10 ---------- Poprzedni post napisany at 09:07 ----------

http://img.tapatalk.com/d/13/11/03/yby8e3y4.jpg

To mi wyskakuje jak podłącze vaga. Webasto leżące rok prod. 2003.

Z góry dzięki za pomoc.

S.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może być wypalony ten talerzyk pod wiatraczkiem rozpylającym paliwo. Przy dziesięcioletnim urządzeniu to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już rozebrany piec membranka jest zerem, gdzie ją mogę kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

membrane znajomy mechanik motocyklowy mi dopasował od jakiegoś kranika paliwowego od Kawasaki. W sobotę spróbuję to wszystko do kupy złożyć i zamontować i da znać.

---------- Post dopisany 16-12-2013 at 11:17 ---------- Poprzedni post napisany 12-12-2013 at 14:53 ----------

Zgodnie z planami w sobotę wymieniłem membrankę, poskładałem wszystko i odpaliłem. Na początku kłęby dymu i porażka po 30 min pracy praktycznie zero dymu i wszystko chodzi... oby tak dalej. wrclaguna gdybym posłuchał Ciebie wcześniej piec byłby już sprawny miesiąc temu. Dzięki wielkie. Jakby ktoś jeszcze mi podpowiedział jak wyłączyć funkcje dogrzewania, nie chcę żeby za każdym razem po uruchomieniu silnika załączał się piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...