Skocz do zawartości
IGNOROWANY

205/55/16 czy 205/60/16 help


Hans47

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zakupic komplet nowych opon zimowych. Mialem okazje zalozyc nachwile od znajomego nowe 205/60/16 na stalowkach a ja mam 205/55/16 na alusach i powiem ze wydaje mi sie ze te wyzsze na stali sa miekksze i bardziej komfortowe bo te moje to twarde jak we flinstoncar niby wyzsza a nietrze o zaden element jak uwazacie mozna jezdzic na takich oponach? Moge takie zalozyc na swoje alusy? A co myslicie o bieznikowanych czy lepiej kupic np komplet debic za 1100zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne opony to 205/55/16. 205/60/16 to jak się nie mylę są do b8.

Bieznikowane to chyba tak zwane nalewaje, dałbym se spokój z takimi oponami, lepiej nowki

Janusz

Gesendet von meinem LT28h mit Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bierz w profilu 55 bo to taki standard.

Nalewajek nie bierz,kup nowe i masz spokój na 5-6 lat.

Dębica to dobra opona.

Jak chcesz cichszą niż Frigo 2 to popatrz za Frigo HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do B5 fabryka zaleca właśnie rozmiar 205/55/16 i z tym właśnie profilem.

Wyższy profil to ciut większe przekłamanie na liczniku.

Nie chcesz 55 to zakładaj 65 i nie pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie ci licznik zanizal o pare procent, no i wygladowo jest gorsza bo w sumie to taki balon, 205/55 to takie minimum jesli chodzi o wyglad przy zachowaniu max komfortu, pod warunkiem ze kupisz fajna oponke z rantem ochronnym - te optycznie wydaja sie byc nizsze wedlug mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bierz nalewajek, parę lat temu kupiłem takie nówki i tragedia w śniegu na górkach stoisz w miejscu, bieżnik zimowy guma letnia, poszły na szmelc w jednym roku, przód spalone przy ostrym hamowaniu nigdy więcej. Opony dębicy w moim przekonaniu bardzo dobre, zjechałem frigo 2 w 5 sezonów zmieniłem na goodyear ultra grip też zjechałem w 5 sezonów i teraz zakupiłem dębicy hp. Wróciłem do dębicy w mojej opinii na polską zimę dębica górą, a cena rewelacja płaciłem 266 zł za 205/55/16, sprawdź cenę googyear:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bierz nalewajek, parę lat temu kupiłem takie nówki i tragedia w śniegu na górkach stoisz w miejscu, bieżnik zimowy guma letnia, poszły na szmelc w jednym roku, przód spalone przy ostrym hamowaniu nigdy więcej. Opony dębicy w moim przekonaniu bardzo dobre, zjechałem frigo 2 w 5 sezonów zmieniłem na goodyear ultra grip też zjechałem w 5 sezonów i teraz zakupiłem dębicy hp. Wróciłem do dębicy w mojej opinii na polską zimę dębica górą, a cena rewelacja płaciłem 266 zł za 205/55/16, sprawdź cenę googyear:facepalm:

Chciałbym,aby moje nowe zimówki wytrzymały 5 sezonów,ale przy tych przebiegach se ne da.Miałem Nokiany i teraz też je zakupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzszy profil to wiekszy komfort bedzie bardziej miekka tak ? Nie zalezy mi na wygladzie tylko zeby sie wygodnie jezdzilo czy jest sens pakowac 60 czy to znikoma roznica niz 55 ma ktos jakies doswiadczenia ? Moze mi sie tylko wydawalo. Moje sa z 2007 roku takze to juz kartofle wiec jaka by ona nie byla to nowa zawsze bedzie elastyczniejsza dobrze mysle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież łatwo to policzyć.

205/55 - 205x55%=112,75 mm wysokości

205/60 - 205x60%=123 mm wysokości

Im wyższa tym bardziej miękka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...