Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze wskazaniem poziomu paliwa


Soviet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę, czy mógłby ktoś podać dokładnie w jaki sposób sprawdzić vagiem odczyt z pływaków w zbiorniku paliwa ? Bardzo szybko opada mi wskazówka pomimo że fis pokazuje spalanie średnie w okolicy 8 do 10 litrów a po wskaźniku wychodzi na to że auto pali ok 20 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaznik paliwa w liczniku nie jest bezposrednio polaczony z plywakiem w zbiorniku. To co pokazuje wskaznik na desce uzaleznione jest tez od twojego stylu jazdy. Jak bedziesz ostro deptal wskaznik szybko opadnie mimo ze paliwa bedzie wiecej w baku. Po uspokojeniu jazdy wskaznik ponownie sie podniesie. Widac to dokladnie przy pokonywaniu dluzszego odcinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje: W celu dopasowania wskazań wskaźnika ilości paliwa musisz całkowicie opróżnić bak a następnie wlać do niego równo 7 litrów paliwa i odczekać około 30 sekund by paliwo w baku przestało falować. Potem podpinasz Vaga i wchodzisz w "17 Instruments" i wybierasz "10 Dopasowanie" a następnie wybierasz grupę 30 - wyświetli Ci się "dopasowanie i liczba np. 124" a wtedy przyciskiem "1" zmniejszasz wartość dopasowania a przyciskiem "3" zwiększasz wartość. Musisz tak ustawić wartość aby wskazówka pokryła się równiuteńko z czerwoną kreską wskazującą rezerwę paliwa i wtedy zatwierdzasz wartość dopasowania i wychodzisz z 17 Instruments.

Od siebie dodam że wchodząc w "17 instrumentach" , "08 mass blocks" w kanale 01 pokazuje w litrach poziom paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki wielkie sprawdze dzis co u jak akurat pokazuje rezerwę więc zobacze ile faktycznie jest w zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem audi mam pytanie odnośnie wyświetlacza paliwa zatankowałem do pełna wskazówka jest w porządku na full a pokazuje mi na 730km tylko:( proszę o pomoc dzięki z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię kotleta :D

Jestem nowym użytkownikiem forum, ale starym użytkownikiem samochodów z grupy VAG :naughty:

Powracając do tematu chciałbym nie co poprawić wpis kolegi Ganjaq jeśli On piszę o użytkowaniu programu VAG-COM :wink:
Chodzi mi dokładnie o kanał który on podał, ponieważ dzisiaj próbowałem adaptacji/zmiany poziomu wskazówki na kanale ,,30" i co się okazało ten kanał był nie dostępny.
Możliwe że wpływ na to miała marka licznika i rok produkcji.

Ja u Siebie robiłem adaptacje na kanale 01 (nie TVP1 :decayed: ) i tam są wartości odpowiedzialne za wskazania poziomu paliwa. Oczywiście po wcześniejszym zalogowaniu się do systemu poprzez kod 12233. Aby zmienić poziom paliwa wystarczy wpisać większą wartość od tej co jest podana, dać TEST i wtedy zwiększa nam się poziom paliwa, Aby zmniejszyć poziom/wskazania wskazówki wystarczy wpisać mniejszą wartość i dać TEST, wtedy wskazówka nam się obniża. Gdy już będziemy pewni że taka wartość wskazówki nam odpowiada, klikamy ZAPISZ/SAVE i wychodzimy z programu. (wszystko to możliwe gdy mamy aktywowany/pełną wersję programu VAG-COM), Jeśli ktoś ma problem z aktywacją programu, chętnie dziele się wiedzą na ten temat.
Dla chętnych mogę zrobić foto poradę.

Jeśli komuś pomogłem, lub jest ktoś, kto potrzebuje pomocy, śmiało pisać na PW :wink:

Edytowane przez Rolek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...