Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lakier lustro ;p


kondi169

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi w kolorze ciemny granat standard. Lakier jest w miarę dobrym stanie wiadomo jak się przyjrzymy to znajdziemy jakieś niedoskonałości ale do tematu. Chciałbym poprawić chodź odrobinę wygląd mojej audi. Widziałem kilka tematów na forum jak niektórzy z was odnawiali lakier wręcz na lustro ;) Chciałbym chodź trochę go odnowić lecz jako laik nie chciałbym go jeszcze bardziej zniszczyć ;) A więc pytanie od czego zacząć? Jakie produkty zakupić? Do polerki mam mocne ręce ewentualnie znajomy użyczy polerki. W co się zaopatrzyć jakie środki do polerki, odnowy lakieru? Jakie szmatki, gąbki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymieniać bez końca.Kup po prostu dobrą pasję i weź się za robotę.Być może to wystarczy i lakier będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasta g3

hola hola kolega zyjemy w 21 wieku G3 juz sie nie uzywa :) Chyba ze do ciecia lakieru po malowaniu.

kondi169

Polerowanie maszynowe to nie zabawa. Jeśli nie potrafisz to sie nie bierz bo narobisz sobie tylko smutku.

Poza tym jeśli jestes spragniony wiedzy kosmetykaaut.pl detailingclub.pl. Wystarczy poświecic troche czasu na czytanie i bedziesz znał odpowiedzi na swoje pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeśli nie g3 to co? to co na początek, żeby odświeżyć i zabezpieczyć auto?? Mycie, glinka i wosk??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeśli nie g3 to co? to co na początek, żeby odświeżyć i zabezpieczyć auto?? Mycie, glinka i wosk??

Myciem glinka i woskiem nie odświeżysz lakieru

Taką podstawą która mozesz zrobic przed zima jest pełnym proces .

Mycie deironizacja dekontaminacja itd

czyli porządnie umyj

usuń asflat jakims tar and glue

usuń lotna rdze np iron x

na koniec resztki to co zostało na lakierze usun glinką

Potem przeleć całe auto cleanerem

przetrzyj IPĄ

zaplikuj wosk

Przez zime poczytaj na forach detailingowych, kup sobie jakas stara maske z czegokolwiek i ćwicz.

Na wiosne zrobisz sobie korekte lakieru sam i bedziesz z siebie mega dumny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się orientuje czy dostanę glinkę, ipę oraz cleaner w jakimś markecie czy sklepie? Czy pozostaje internet??

Jeszcze 1 pytanko jakie szmatki są najlepsze do polerowania np. wosku? mikrofibra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy zrobisz w necie. Szmatki to w zasadzie tylko mikrofibry. IPA daruj sobie na wstepie - produkt, ktory kiedys ktos wprowadzil do detailingu a teraz jest to blad powielany od lat:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo podaje sie to jako produkt, tak potrzebny jak, szampon lub cleaner niemalze. Tym czasem jej zastosowanie zawiera sie w bardzo waskich widelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah o to Ci chodzi. Moim zdaniem po cleanerze nalezy lakier odtłuścić. Np DJ LP jest bardzo tłusty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Stich - blad polega na tym, ze ludzie nie dobieraja w pary cleanera i lsp.

Jaki cleaner? kup dodo, bo jest najpopularniejszy

Jaki wosk Colli/16/FK1000 bo zima idzie

d*pa zbita z zabawy - faktycznie cos trzeba robic, bo srednio ten zestaw bangla

Wystarczy wymienic jedno lub drugie, zeby bylo dobrze sparowane i klopot znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja ze względu braku czasu na czytanie mam prośbę o jakiś fajny zestaw do zrobienia dobrej roboty dla swojego auta ale samemu. Konkretny produkt czy podobny do każdego z zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje odświeżyć swoje auto. Mam polerke, mam karchera, mam pianownice, mam gąbki, 2 wiadra do mycia i szampon jakiś.

Planuje zakupić:

Cleaner Dodo

Glinka(jeszcze nie wiem jaka)

Zestaw past i padów z tej aukcji Zestaw Menzerna FG500 PF2500 SF4000 + Gąbki Urban (3871428460) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wosk megsa 16

Coś do osuszania lakieru

Czy to co wypisałem pasuje do siebie? Czy brakuje mi czegoś? Co to jest to LSP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczny skrot LSP to Last Step Pretection/Product czyli jest to wosk lub sealent.

Pisac mozna i sto razy i jak widac bedzie malo. Cleaner dodo jest sredni sa lepszego od niego i nie jest dobrym wyborym sealentow ani hybryd, lepiej sprawdza sie z woskami naturalnymi.

Zestaw moze byc, ale jak sie da lepiej zamienic 500 na 400 jest lepsza.

Glinke proponuje megsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje odświeżyć swoje auto. Mam polerke, mam karchera, mam pianownice, mam gąbki, 2 wiadra do mycia i szampon jakiś.

Planuje zakupić:

Cleaner Dodo

Glinka(jeszcze nie wiem jaka)

Zestaw past i padów z tej aukcji Zestaw Menzerna FG500 PF2500 SF4000 + Gąbki Urban (3871428460) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wosk megsa 16

Coś do osuszania lakieru

Czy to co wypisałem pasuje do siebie? Czy brakuje mi czegoś? Co to jest to LSP?

Wstępnie ok ale wziąłbym również coś do smoły, asfaltu itp np MAC124 Prickbort. Zgadzam się z Griffe - weź Menzerne FG400 zamiast FG500. Poza tym do efektu końcowego wypadałoby zaopatrzyć się w środki do plastików zewnętrznych, opon itp ale o tym pewnie wiesz i weźmiesz wg uznania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że budżet ograniczony to starałem się wymienić to co najpotrzebniejsze. A glinka zdejmie smołe z lakieru? Można to zrobić jakiś domowym sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...