Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie sprzęgła


Grabek94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakie są takie najprostsze do wyłapanie objawy zużytego sprzęgła ? Narazie wszystko w miare wporządku, ale bierze bardzo wysoko i czasem czuje, jakby sie uślizgnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko chodzący pedał ,bierzę przy samym końcu(sam koniec) ,biegi szczegulnie 1 cięzko wchodzą po postoju nocnym, robi kangura przy ruszaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wstecznym mam problem juz długo, 1 i 2 wchodzą dosyć cięzko ale nie tylko po postoju. No, a co do kangurka to nie skacze jakoś szczególnie.

---------- Post dopisany 16-11-2013 at 13:16 ---------- Poprzedni post napisany 10-11-2013 at 15:24 ----------

Czy jest możliwość jakiejś regulacji sprzęgła? Czy to niewykonalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało moźesz już zbierać kasę na nowe bo to masz na wykończeniu. Odpowiedź na twój następny post brzmi SACHS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ hydrauliczny na pompcę sprzęgła przy pedale i przy skrzyni biegów jest wysprzęglik który naciska na łapę wszytko kożysta z płynu hamulcowego który masz w zbiorniczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc rozumiem, że nie ma opcji podciągnięcia czegoś, żeby sprzęgło lepiej brało, tak jak sie to robiło w konstrukcjach prostszych samochodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie (możesz wymienić płyn hamulcowy dobrze odpowietrzyć układ zarówno hamulców jak i sprzęgła w tedy może będzie ciut lepiej bynajmniej ja po takiej wymianie zobaczyłem że pedałlepiej reaguję (szczegulnie w deszczowe willgotne dni) co nie zmienia faktu że pierw zrobiłem taki manewr potem wymieniłem olej w skrzyni było już też dużo lepiej z wrzucaniem biegów ale nie idealnie na koniec zmiana sprzęgła kpl sachs plus dwumasa w lepszym stanie niż ta co była i biegi wchodzą malina jeszcze wymienię tylko mechanizm zmiany biegów wybierak bo mam spory luz góra dół....

pRZEBIEG LICZNIKOWY 236 000 SPRZĘGŁO BYŁO ORI tARCZA JUŻ DOŚĆ CIENKA DOCISK ŁADNY ŁOŻYSKO SZUMIAŁO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzasz jak hamulce odkrecasz śóbe na wysprżęgliku popujesz hamulec wylatuje płyn zakręcasz i z banii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowietrzyć to sprzęgło ? Może coś pomoże. Możesz jakoś to opisać ? U mnie przebieg ori 181tys.

Mozna odpowietrzyc jak pisze Mateusz

Jednakze prawidlowe odpowietrzenie sprzegla przebiega troche inaczej

Laczysz wezykiem odpowietrznik zacisku hamulcowego lewego przedniego kola z odpowietrznikiem na skrzyni ,odkrecasz odpowietrznik na skrzyni a nastepnie pompujesz hamulec i odkrecasz na zacisku odpowietrznik(normalne odpowietrzanie hamulca) jezeli uklad sprzegla jest zapowietrzony to powietrze wyleci przez zbiorniczek wyrownawczy plynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, więc narazie spróbuje odpowietrzyć. Gdzie jak można się do niego dostać albo co ew. muszę zdemontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...