Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Audi A4, 1.6, sedan, seria


august

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Prawda, że to 1.6, ale nie polonez, więc te 100 koni ładnie zbiera auto. Może proporcja względem masy pojazdu nie jest zachowana, ale auto cieszy, inaczej bym w nie nie inwestował. 1.6 ma też sporo zalet, tania eksploatacja, prosta budowa. Część rzeczy robię sam - chociaż nie jestem mechanikiem.

A póki co prezentuję mój ostatni mod, w nocy efekt POWALA na kolana, naprawdę polecam.

IMG_2827.JPG

IMG_2828.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem podświetlane słoneczniki :D

Do tego wziąłem się za mody radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszła elektryka na tył i ori rolety przeciwsłoneczne na boczne szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUGUST, powiedz mi czy ta lampke jesli zamowie w ASO dam rade podlaczyc jakos bez wtyczki? Zalicytowalem na allegro 10 dni temu i jeszcze nie dostalem paczki. Kontakt ze sprzedawca jest bardzo utrudniony, jak odbierze telefon to obiecuje ze wysle nr nadania zebym mogl sprawdzic na poczcie co z paczka i po tym cisza. Zamwiajac w ASO mam gwarancje ze lampke odbiore na drugi dzien tylko ze bez instrukcji podlczenia i bez kostki. Mam ochote nie odebrac tej paczki jak juz przyjdzie bo podejscie tego allegrowicza jest conajmniej dziwne. Ciesze sie ze zamowilem za pobraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy stara wtyczka pasuje. Ja kupiłem używaną w której nie kontaktowały styki (trzeba było przeczyścić, dogiąć blaszki i problem nie powrócił).

Stara wtyczka ma 3 przewody: stały plus, stała masa i sygnał otwarcia drzwi (masa lub plus, nie pamiętam - chyba plus).

Nowa wtyczka ma dodatkowo jeden przewód - plus ze świateł, który trzeba poprowadzić pod tapicerką.

Ten dodatkowy przewód jest chyba na osobnej wtyczce, którą bez problemu można dorobić.

Od razu jak będziesz przepychał przewód - możesz sobie sprawić słoneczka z podświetleniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy stara wtyczka pasuje. Ja kupiłem używaną w której nie kontaktowały styki (trzeba było przeczyścić, dogiąć blaszki i problem nie powrócił).

Stara wtyczka ma 3 przewody: stały plus, stała masa i sygnał otwarcia drzwi (masa lub plus, nie pamiętam - chyba plus).

Nowa wtyczka ma dodatkowo jeden przewód - plus ze świateł, który trzeba poprowadzić pod tapicerką.

Ten dodatkowy przewód jest chyba na osobnej wtyczce, którą bez problemu można dorobić.

Od razu jak będziesz przepychał przewód - możesz sobie sprawić słoneczka z podświetleniem ;)

Pakiet oswietlenia mam w standardzie takze sloneczka podswietlone sa... napalilem sie na ta lampke, czekam 1,5tyg i niepowazny sprzedawca w zywe oczy twierdzi ze wyslal juz dawno a poproszony o nr nadania milczy. Jutro zamawiam w ASO i pomecze sie z przewodami. Pozdrawiam, dzieki za szybka odpowiedz. Jesli mialbym problemy z podlaczeniem mam nadzieje ze bede mogl sie do Ciebie usmiechnac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, chętnie pomogę.

Przypomniało mi się jeszcze, że z lampką dostałem kawałek wiązki. Do lampki szła wtyczka 4-pin. Z drugiej strony zakończona była gniazdem na kabel, pasującym do starej wtyczki 3-pin oraz jednym gniazdem do podłączenia plusa ze świateł.

Dodatkowo dostałem kawałek kabla z tym pojedynczym wtykiem.

Z tego co pamiętam wiązka nie wchodzi w skład zestawu z lampką, więc dopytaj w ASO co i jak.

Zawsze można dolutować kable do lampki. Może mało eleganckie, ale za to pewne i tańsze.[br]Dopisany: 31 Lipiec 2010, 15:51_________________________________________________Audi ma 240kkm, trzeba się wziąć za nią.

Zrobione:

Przetoczenie tarcz hamulcowych,

wymiana klocków (BOSCH),

wymiana dwóch łożysk,

wymiana amortyzatorów tył.

Od poniedziałku kolejna porcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audika ładna tylko brakuje jej tej lampki poliftowej z przodu. Powiedz mi czy ta lampke co masz od podswietlenia to ona była w modelach przed liftem?? i czy pasowała ci bez zadnych przeróbek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, bo mechanicznie pasowała plug&play, elektrycznie musiałem podciągnąć plus od podświetlenia deski, bo przyciski i dwie czerwone diody są podświetlane. No i wtyczka jest inna, bo 4-pinowa. W zestawie dostałem przejściówkę z 4 na 3 więc oprócz poprowadzenia kabla nie trzeba nic rezać.

Warto przy okazji podpiąć podświetlane słoneczka.

A lampki przód poliftowe koniecznie. O ile mi samozaparcia starczy ;)[br]Dopisany: 10 Grudzień 2011, 23:04_________________________________________________No i stało się. Założyłem instalację LPG.

Wtryskiwacze: hana czerwona

Reduktor: AC R01

Sterownik: STAG 300 ISA2

Wlew pod klapką

Zbiornik w kole 55l brutto

Rurki Faro

Przycisk ukryty w półce na dokumenty.

120zł tankowanie do pełna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacne autko :naughty:

I jak na gazie lata?? :mysli:

P.S Wpadnij na spot'a w King Cross'ie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lata. Nie ma różnicy i mam nadzieję że tak zostanie.

Na razie zmianę czuję tylko na stacji.

No może się pojawię pomęczyć Gwetego w sprawie lamp :decayed:[br]Dopisany: 08 Styczeń 2012, 13:03_________________________________________________Doszły sprężyny 1BE :kox:

37defabeee9e02d5.jpg

Poleciały właśnie do piaskowania i malowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z rysami, ale niestety czego nie zrobisz to widać. Żeby się nie rzucało w oczy to możesz zamalować próbką lakieru z ASO. Podaj kod koloru i Ci ściągną. ~30zł za buteleczkę.

Rysy obklej taśmą malarską, pomaluj, na drugi dzień spoleruj.

Albo użyj kredki, wbrew pozorom jest ok, ale trzeba ją wcierać tłustymi palcami, ładnie wchodzi.

Zawsze lepiej to niż białe krechy.

A jedyną skuteczną metodą jest niestety malowanie.

A ja tymczasem odebrałem springi:

0b931c15674876af.jpg

Kolor jest szary, na zdjęciu słabo widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak umyję i odkurzę to nie mam aparatu ;)

Kilka fotek po wymianie tapicerki i szyb na elektryczne z przodu:

48ae43ba9a9d7870m.jpg de42ee14b2090a0em.jpg 47b12b2022badfa9m.jpg 2e403c7f1e3c3384m.jpg

Udało się też wymienić drzwi na nowe i nie mam już wgniotki, która dręczyła mnie przez ostatni rok.. :kox:

Powiedz mi co zrobiłeś z tymi uchwytami plastikowymi na boczkach? Zdarłeś tą warstwę która schodzi z biegiem czasu czy kupiłeś te plastiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid:

1BE, tył kupiłem na allegro, a przód tu na forum od vauxhall95, ale mimo jego zapewnień, sprężyny od 1.9 nie są takie same jak w 1.6. Jest mały centymetr za wysoko z przodu. Jeszcze butla z tyłu i jak się przyjrzeć to przód chciałby jeszcze w dół.

Zobaczę co z tym zrobię, albo obciążę przód klimatyzacją :gwizdanie:, albo podniosę tył wracając do 1BA.

Ogólnie ciężki temat i czarna magia te sprężyny.

Łukasz:

Te plastiki to zmieniłem przy okazji zakładania elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem podświetlane słoneczniki :D

Do tego wziąłem się za mody radia.

co modziłeś z tym radyjkiem? :mysli: masz zmieniarkę? Mam takie samo u siebie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...